۲ مرد ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۶

صادرات ورق فولادی به خارج از کشور با وجود نیاز داخل

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی،با انتقاد از صادرات فولاد خام در شرایط نیاز تولیدکننده داخلی گفت:شرکت فولاد مبارکه چند هزار تن ورق دو میلی فولاد صنایع پایین دستی را به تولیدکنندگان داخلی نفروخته و با تنی ۱۵۰ دلار ارزانتر به خارج از کشور صادر کرده است.

به گزارش عیارآنلاین، نادرقاضی پور با انتقاد ازعملکرد شرکت فولادمبارکه اصفهان،گفت:این شرکت چندهزار تن ورق دو میلی فولاد صنایع پایین دستی را به تولیدکنندگان داخلی نفروخته و با تنی ۱۵۰ دلار به خارج ازکشور صادرکرده است و این سبب شده که تعدادی از کارخانه های لوله سازی و درب و پنجره سازی با ۳۰ درصد ظرفیت خود فعالیت کنند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی،افزود:صادرات فولاد درحالی که کارخانه های تولیدی داخلی به آن نیازمند هستند، یک ضربه مهلک به زیرساخت ها و تولید کشور وارد کرده است.

تبدیل لوله پروفیل به کالای نهایی ۳ برابر خام فروشی برای کشور درآمد کسب می کند

قاضی پور با بیان اینکه رهبرمعظم انقلاب اسلامی بارها برحمایت از تولید ملی و ایجاد اشتغال تاکیدکرده اند،ادامه داد:درحالی که بر جلوگیری از خام فروشی و ایجاد ارزش افزوده در داخل تاکید شده؛چگونه است که این ورق های فولادی به صورت خام به خارج از کشور صادرشده است.

وی یادآور شد:اگر این ورق های فولادی در کارخانه های لوله و پروفیل سازی به کالای نهایی تبدیل می شد، درآمد آن ۳ برابر می شد.

چرا ورق  فولادی باید تنی ۱۵۰ دلار ارزان تر به خارج از کشور صادر شودو خارجی ها به دلیل دامپینگ علیه ما شکایت کنند

قاضی پور با بیان اینکه وزارت صنعت اراده ای برای برخورد با اقدامات این چنینی ندارد،افزود:سازمان های بازرسی در این زمینه چه می کنند، چرا برخوردی با این اقدامات انجام نمی شود.

عضوکمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی،با بیان اینکه این اقدام شرکت فولاد مبارکه درحال بررسی است، تصریح کرد:چرا باید صنایع کشور بیکار شوند و ورق فولادی تنی ۱۵۰ دلار  ارزان تر به خارج از کشور صادر شود و خارجی ها به دلیل دامپینگ علیه ما شکایت کنند.

منبع:خانه ملت

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: