۲ مرد ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۷

تاکید روسای دانشگاه های برتر بر لزوم کاهش میزان مالیات بر پروژه‌های پژوهشی

اعمال مالیات بر پروژه‌های تحقیقاتی باعث نارضایتی برخی روسای دانشگاهها شده و آنها بر کاهش این میزان تاکید دارند.

به گزارش عیارآنلاین، محمدرضا پورمحمدی رییس دانشگاه تبریز با اشاره به اعمال مالیات ۲۰ درصدی بر پروژه‌های تحقیقاتی دانشگاهی، گفت: روسای دانشگاه‌های برتر کشور معتقد هستند که اعمال مالیات بر پروژه‌های تحقیقاتی موجب کند شدن روند اجرای پژوهش‌ها می‌شود.

وی ادامه داد: درخواست کردیم که نظرات روسای دانشگاه‌ها مبنی بر معافیت مالیاتی طرح های تحقیقاتی یا کمتر شدن میزان اعمال مالیات بر آنها به هیات دولت اعلام شود.
وحید احمدی معاون پژوهش و فناوری نیز در این باره بیان کرد: خواسته معاونان پژوهش و فناوری این است که اجازه جابجایی بودجه پژوهشی داده نشود و با توجه به محدودیت‌های مالی در بخش‌های پژوهشی و فناوری، لازم است برای افزایش ردیف بودجه پژوهشی تلاش و برنامه ریزی مناسبی صورت گیرد.
وی با بیان اینکه سهم پژوهش در سال‌های گذشته با کاهش مواجه شده، تصریح کرد: برای جبران کسری اعتبارات در حوزه‌های پژوهشی باید برخی الزامات قانونی دستگاه‌های مختلف اجرایی حذف شود و با رویکرد اقتصاد مقاومتی مسئله را پیش ببریم.
احمدی با اشاره به مشکلات پیش آمده از طریق پرداخت مالیات حوزه پژوهش در کشور گفت: باید سازمان امور مالیاتی کشور در زمینه معافیت های مالیاتی بخش پژوهش و فناوری اقدامات مناسبی انجام دهد تا از این طریق شاهد رونق روز افزون فعالیت‌های پژوهشی در کشور باشیم.

منبع: باشگاه‌خبرنگاران

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: