۲ مرد ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۸

” معاون وزیر علوم: چالش کمبود بودجه مانع اجرای طرح‌های علمی/ پژوهشگاه هوافضا سال گذشته هیچ اعتباری نداشت”

معاون پژوهشی و فناوری وزیر علوم گفت: پژوهشگاه هوافضا در حال حاضر به دنبال اجرای طرح اعزام انسان به فضا است ولی اجرای طرح‌ها با مقدار چالشی همراه است زیرا سال گذشته این پژوهشگاه هیچ اعتباری نداشت و بودجه‌ای موجود نبود.

به گزارش عیارآنلاین، وحید احمدی معاون پژوهشی و فناوری وزیر علوم با بیان  اینکه مسائل هوافضا در اختیار سازمان ملی فضایی قرار دارد، گفت: مسائل مربوط به ماهواره‌ها به وزارت علوم مرتبط نمی‌شود و با توجه به جا به جایی‌های زیادی که در این حوزه صورت گرفت در حال حاضر وظیفه وزارت علوم اداره پژوهشگاه هوافضا و تحقق ماموریت‌های این پژوهشگاه است.

وی افزود: پژوهشگاه هوافضا در حال حاضر به دنبال اجرای طرح اعزام انسان به فضا است ولی اجرای طرح‌ها با مقدار چالشی همراه است زیرا سال گذشته این پژوهشگاه هیچ اعتباری نداشت و بودجه‌ای موجود نبود.

احمدی اظهار داشت: البته برنامه این طرح آماده شده ولی پژوهشگاه بودجه ای ندارد حتی سال گذشته حقوق پرسنل پژوهشگاه نیز با زحمت تهیه شد زیرا پژوهشگاه به تازگی مستقل شده بود ردیف مالی نداشت و مدت زیادی پیگیری کردیم تا انتهای سال ردیف مالی برای پژوهشگاه تصویب شد و امسال ساماندهی شده است.

منبع: فارس

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: