با گرم شدن هوا

رکورد گازرسانی به نیروگاه‌ها شکست

هم‌زمان با گرم تر شدن هوا مصرف گاز در بخش نیروگاهی افزایش یافت و به ۲۴۸ میلیون متر مکعب رسید که با این حساب می‌توان گفت رکورد گازرسانی به نیروگاه‌ها شکسته شد.

به گزارش عیارآنلاین، با کاهش مصرف گاز در بخش خانگی در فصل تابستان همانطور که انتظار می‌رفت مصرف گاز در نیروگاه ها به منظور افزایش تولید برق کشور بالا رفت.

به گفته سرپرست دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران رکورد گازرسانی به نیروگاه‌های کشور طی روزهای گذشته با تحویل روزانه ۲۴۸ میلیون مترمکعب گاز به این بخش شکسته شد.

عبدالرضا ابراهیمیان با تاکید براینکه پیش‌بینی می‌شود با افزایش دمای هوا تحویل گاز به نیروگاه‌های کشور به روزانه ۲۵۵ تا ۲۶۰ میلیون مترمکعب برسد، تصریح کرده است سال گذشته، معادل ۸۳ درصد سوخت مورد نیاز نیروگاه‌ها از طریق گاز تامین شده بود.

ظاهرا نیروگاه‌های کشور تا پایان امسال به معادل ۷۳٫۵ میلیارد مترمکعب سوخت نیاز دارند که حدود ۷۰میلیارد مترمکعب از این مقدار را گاز طبیعی  تشکیل می‌دهد.

این گزارش حاکی است با نگاهی به مصرف گاز در بخش نیروگاهی در سه ماه ابتدایی سال جاری باید گفت در سه ماه امسال بیش از ۱۶ میلیارد و ۲۷۵ میلیون مترمکعب گاز در نیروگاه ها مصرف شده است.

افزایش گاز‌رسانی به نیروگاه‌ها موجب کاهش مصرف سوخت مایع در نیروگاه‌ها شده و می‌تواند منجر به افزایش ذخیره سازی و در نهایت صادرات سوخت مایع و درآمدزایی آن شود.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: