سهم پرداختی بیماران خاص در سال جاری به ۱۱ درصد کاهش یافته است

دیناروند، رئیس سازمان غذا و دارو: سهم پرداختی بیماران از ۴۵ درصد قبل از دولت یازدهم به ۱۱ درصد در سال جاری رسیده است.

به گزارش عیارآنلاین، دکتر رسول دیناروند در دومین همایش معاونان غذا و دارو منطقه هشتم کشور که در کرمان برگزار شد، افزود: اقدامات اساسی در زمینه افزایش دسترسی به دارو، حفاظت مالی از بیماران خاص، کاهش ارزبری دارو صورت گرفته و مصرف ارزی دارو در سال گذشته ۳۵۰ میلیون دلار کمتر از قبل بوده است و بحران دارویی نیز در سال‌‌های ۹۳ و ۹۴ نداشته‌ایم.

افزایش دسترسی مردم به تجهیزات پزشکی و کاهش هزینه‌های مردم

وی با بیان اینکه ۴۰ درصد نیاز دارویی بیماران بستری قبل از اجرای طرح تحول سلامت از ارجاع به بیرون تامین می‌شد و در حال حاضر این عدد به زیر سه درصد در حوزه بستری رسیده است، افزود: در بیمارستان‌ها بیش از دو برابر نیاز، دارو وجود دارد و افزایش دسترسی مردم به تجهیزات پزشکی و کاهش هزینه‌های مردم را شاهد هستیم.

وی با اشاره به خدمات صورت گرفته برای بیماران خاص بیان داشت: سهم پرداختی بیماران از ۴۵ درصد قبل از دولت یازدهم به ۱۱ درصد در سال جاری رسیده است.

راه اندازی پورتال سازمان غذا و دارو در راستای شفاف‌سازی و مبارزه با قاچاق

دکتر دیناروند گفت: در راستای شفاف‌سازی و مبارزه با قاچاق، کارهای اساسی صورت گرفته و در این راستا پورتال سازمان غذا و دارو راه‌اندازی شد که با این کار تمامی فرآیندهای سازمان غذا و دارو و معاونت‌های استان ها به صورت اتوماسیون بوده و ارتباط با گمرک، بانک مرکزی و ثبت سفارش به صورت اتوماسیون انجام خواهد شد.

معاون وزیر بهداشت با اشاره به آسیب کالاهای قاچاق به حوزه سلامت عنوان کرد: در حوزه بهداشت و سلامت غذا برای کنترل سموم و آلاینده‌های میکروبی متمرکز شده‌ایم و تجهیز آزمایشگاه‌ها در این راستا در اولویت قرار گرفته است.

سلامت محوری دستور کار سازمان غذا و دارو

وی اظهار داشت: سلامت محوری از جمله کاهش مصرف اسید چرب ترانس، نمک و شکر در دستور کار سازمان غذا و دارو قرار دارد و در ارزیابی سازمان بهداشت جهانی ، اقدامات انجام شده در ایران هدفمند و درست عنوان شده است.

جذب هزار نفر نیروی انسانی در حوزه غذا و دارو

معاون وزیر بهداشت در رابطه با رفع کمبود نیروی انسانی در حوزه غذا و دارو گفت: قرار است هزار نفر نیروی انسانی در حوزه غذا و دارو جذب شوند که منتظر هستیم مجوز های این جذب تایید شود.

وی در پایان گفت: بخشی از قاچاق از مرزهای شرقی (استان سیستان و بلوچستان) وارد کشور می‌شود که در حال گفت و گو و تفاهم با دستگاه‌های مربوطه هستیم که از ورود کالاهای سلامت از جمله مواد غذایی و آرایشی بهداشتی به صورت قاچاق به کشور جلوگیری بعمل آید.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی دولت

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: