۱۹درصد اعتبارات طرح تحول سلامت برای دستمزد هزینه می شود

هاشمی، وزیر بهداشت و درمان: از افرادی که کسری اعتبارات بیمه ها را ناشی از طرح تحول سلامت، ایجاد تقاضاهای القایی، افزایش هزینه ها و اختصاص منابع به پزشکان عنوان می کنند، انتقاد کرد. از کل اعتبارات طرح تحول سلامت حدود ۱۹ درصد برای دستمزد هزینه شده است.

به گزارش عیارآنلاین، دکتر سید حسن هاشمی با انتقاد از افرادی که کسری اعتبارات بیمه ها را ناشی از طرح تحول سلامت، ایجاد تقاضاهای القایی، افزایش هزینه ها و اختصاص منابع به پزشکان عنوان می کنند، تاکید کرد: از کل اعتبارات طرح تحول سلامت حدود ۱۹ درصد برای دستمزد هزینه شده است.

وی خاطرنشان کرد: دکتر روحانی معتقد بودند که پرداخت یارانه نقدی برای همه اعم از فقیر و غنی چاره ساز نیست و باید به اقشار ضعیف مانند افراد تحت پوشش کمیته امداد امام(ره)، بهزیستی و افراد بی سرپرست یا بد سرپرست جامعه پرداخت شود و تصور می شد که از ۴۲ هزار میلیارد تومان یارانه نقدی، ۲۵ هزار میلیارد تومان صرفه جویی شود و در اختیار حوزه خدمات و تولید و اشتغال قرار گیرد و در هیات دولت اعلام کردند که حدود ۸ تا ۱۰ هزار میلیارد تومان را در حوزه خدمات هزینه می کنند که ما با کمک بیمه ها طرح تحول سلامت را طراحی کردیم که در نهایت در کمیسیون های مختلف، شورای اقتصاد و هیات وزیران تصویب شد.

وزیر بهداشت با اشاره به مخالفت برخی از افراد سیاسی و غیر سیاسی با حذف یارانه نقدی، گفت: تصمیم بر این شد که از مردم نظرخواهی شود و علیرغم تاکیدات مراجع و صدا و سیما بر حذف یارانه نقدی اما بیش از ۹۰ درصد از مردم اعلام کردند که تمایل دارند یارانه نقدی خود را دریافت کنند.

هاشمی گفت: برخی افراد تصور می کنند که کشف تازه ای کرده اند که از طرح تحول سلامت به عنوان طرح یارانه ای یاد می کنند اما معلوم است که طرح تحول، یارانه غیر نقدی است ای کاش در دوران گذشته با اختصاص یارانه به حوزه سلامت، حداقل برای یک دوره مشکلات سلامت مردم را حل می کردید

منبع: سلامت نیوز

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: