ایران ۶۰ هزار تن شکر خام برزیلی خرید

منابع تجاری از خرید دوباره یک محموله ۶۰ هزار تنی شکر خام برزیلی از سوی ایران پس از خرید قبلی خبر دادند که گفته می‌شود ایران برای این محموله اندکی پول بیشتر پرداخت کرده است.

به گزارش عیارآنلاین، منابع تجاری روز پنج شنبه گفتند، ایران ۶۰ هزار تن شکر خام برزیلی خریده که به خریدی که اوایل ماه داشت، اضافه شده است.

به گفته این منابع، شرکت بازرگانی دولتی ایران این محموله را این هفته از یک تجارتخانه بین المللی خریده است.

یک منبع تجاری ارشد در این باره گفت پرداخت این محموله نقدی بوده است و قیمتی که برای آن پرداخت شده ۴۶۶ دلار به ازای هر تن به همراه هزینه حمل و نقل بوده است.

منابع تجاری قبلا در اوایل جولای از خرید یک محموله ۶۰ هزار تنی جداگانه شکر خام برزیلی برای تحویل در بازه ۱۵ جولای تا ۱۵ آگوست خبر داده بودند.

یک منبع تجاری دیگر گفت: به نظر می‌رسد شرکت بازرگانی دولتی در آخرین خرید کمی قیمت بیشتری پرداخت کرده است.

منبع تجاری دوم گفت: «به نظر می رسد که عزم بیشتری برای خرید از سوی شرکت بازرگانی دولتی وجود دارد. این امر می تواند نشانه ذخیره سازی باشد.»

«ایران هنوز تحت فشارهای مالی قرار دارد.»

منابع تجاری ماه گذشته نیز گفته بودند که ایران حداقل ۲۵۰ هزار تن شکر خام برزیلی برای تحویل در ماه های می و ژوئن تحت یک سری قراردادها خریداری کرده است و عمدتا خریداران این محموله ها واردکنندگان بخش خصوصی هستند.

به نوشته رویترز، درحالی که هیچ وقت محدودیت هایی برای تجارت‌های بشردوستانه و مواد غذایی ایران وجود نداشت، اما تدوام مشکلات مالی تجاری به همراه مشکلات ذخیره سازی کالاهای اساسی نظیر شکر، فعالیت های وارداتی را در سال گذشته کند کرده بود.

منابع تجاری می‌گویند آخرین خرید شکر ایرانی ها در سه ماهه پایانی سال گذشته بوده است.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: