۳۱ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۰۶

پرداخت نشدن بودجه پژوهشی به دانشگاه های غیرانتفاعی از طرف وزارت علوم

رئیس اتحادیه دانشگاه‌های غیرانتفاعی گفت : وزارت علوم بودجه‌ای تحت عنوان مسائل پژوهشی و تحقیقاتی به دانشگاه‌های غیرانتفاعی و مؤسسات غیردولتی پرداخت نمی‌کند.

به گزارش عیارآنلاین، علی آهون منش رئیس اتحادیه دانشگاه‌های غیرانتفاعی   با اشاره به برنامه‌های پژوهشی در سال تحصیلی جدید در این دانشگاه اظهار داشت: دانشگاه  غیرانتفاعی از نظر بودجه پژوهشی کاملاً در مضیقه بوده زیرا وزارت علوم ، معاونت پژوهشی ریاست جمهوری و  سازمان‌های تحقیقاتی هیچ مبلغی را تحت عنوان پژوهش برای این دانشگاه در نظر نگرفته و کارهای تحقیقاتی  هزینه‌هایش به وسیله خود دانشجو  پرداخت می‌شود.

وی یادآور شد بودجه تحقیقات منحصراً مربوط به دانشجویان مقاطع ارشد ،دکتری و پروژه‌های مشترک با کارخانه‌ها بوده و وضعیت تحقیق در دانشگاه‌های غیرانتفاعی نیز به همین منوال است.
رئیس مؤسسه غیردولتی و دانشگاه‌های غیرانتفاعی عنوان کرد: بیشتر کارهای پژوهشی و تحقیقات در مقاطع ارشد و بر روی پایان‌نامه‌ها صورت می‌‌گیرد و هیئت امنا در این دانشگاه سعی کرده در سال تحصیلی جدید  بتواند  بودجه‌ای  را از سازمان تحقیقات جهت پژوهش دانشجویان مقاطع ارشد و دکتری اخذ کند.
وی ادامه داد: بودجه فرهنگی در سال تحصیلی جدید به ازای هر نفر، ۷ هزار تومان است که صرف اردوهای زیارتی و فعالیت‌های فرهنگی در این دانشگاه می‌شود.

منبع: باشگاه‌خبرنگاران

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: