۱ مرد ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۴۱
امید خبر داد

” موافقت وزارت علوم با بیش از ۸۵ درصد کد رشته محل‌های پیشنهادی دانشگاه علمی‌کاربردی/ حذف ۱۴ درصد کدرشته‌محل‌ها”

سرپرست دانشگاه علمی‌کاربردی گفت: دفتر گسترش آموزش عالی با پذیرش دانشجو در بیش از ۸۵ درصد از رشته های مهارتی پیشنهادی دانشگاه جامع علمی کاربردی با ظرفیتی بیش از ۷۰۰ هزار دانشجو موافقت کرد.

به گزارش عیارآنلاین، به نقل از روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی، محمدحسین امید سرپرست دانشگاه علمی‌کاربردی گفت: دفتر گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با پذیرش دانشجو در بیش از ۸۵ درصد از رشته‌های مهارتی پیشنهادی دانشگاه جامع علمی کاربردی با ظرفیتی بیش از ۷۰۰ هزار دانشجو موافقت کرد.

 وی افزود: دانشگاه جامع علمی کاربردی همانند گذشته در چارچوب اساسنامه، راهبردهای کلان نظام مقدس جمهوری اسلامی و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به فعالیت خود ادامه میدهد و در تمامی رشته های مصوب که در راستای مأموریتهای تعیین شده و بر اساس نیازسنجی شغلی تدوین شده است، چنانچه دارای متقاضی باشند، دانشجو می‌پذیرد.

امید در زمینه ضرورت توسعه رشته‌های مهارتی اظهار کرد: تاکنون اولویت وزرای علوم در دولت تدبیر و امید، به ویژه محمد فرهادی بر حمایت، تقویت و توسعه دانشگاه جامع علمی کاربردی بوده و این روند اکنون با قوت بیشتری ادامه دارد.

وی در ادامه تأکید کرد: در لایحه برنامه ششم توسعه کشور برای دانشگاه جامع علمی کاربردی نقش پررنگی در نظر گرفته شده است.

سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی افزود: گرچه جمعیت دانشجویی کشور رو به کاهش است، اما به دلیل رسالت و مأموریت دانشگاه جامع علمی کاربردی، تعداد دانشجویان این دانشگاه نه تنها کاهش پیدا نخواهد کرد، بلکه در شرایط توسعه اقتصادی جدید کشور بعد از برجام که نیروهای مهارت آموخته بیشتری مورد نیاز است، جمعیت دانشجویی این دانشگاه افزایش خواهد داشت.

وی در زمینه شائبه کاهش رشته‌های دانشگاه گفت: در راستای برنامه‌ها و سیاست‌های کلان وزارت علوم، در بازنگری رشته‌های تحصیلی پیشنهادی مراکز این دانشگاه، تنها حدود ۱۴ درصد از کد رشته محل‌هایی که منطبق با رسالت دانشگاه نبوده‌اند، حذف شده‌اند که این امر یک رویکرد منطقی بوده و در سال‌های آتی با جدیت بیشتری دنبال خواهد شد.

امید در زمینه ضرورت نظارت بر اجرای صحیح آموزش‌های مهارتی افزود: مأموریت این دانشگاه تربیت دانشجو در رشته‌های نظری نبوده و قرار نیست دانش آموختگان این دانشگاه بدون کسب مهارت‌های لازم به خیل عظیم دانش آموختگان فاقد شغل در جامعه بپیوندند و با توجه به این موضوع دانشگاه در سال تحصیلی آینده ضمن به حداقل رساندن رشته‌های غیر مهارتی، با انجام نظارت‌های دقیقتر، با مراکزی که خارج از چارچوب‌های کیفی ابلاغی از سوی دانشگاه عمل کنند و ضوابط آموزشی را رعایت نکنند، مطابق مقررات رفتار خواهد کرد.

وی خاطر نشان کرد: دانشگاه جامع علمی کاربردی به عنوان دانشگاهی پاسخگو، نسبت به آینده دانشجویان خود که با هزینه شخصی و به امید کسب مهارت برای اشتغال در آینده تحصیل می‌کنند، مسئولیت داشته و به دانشجویان و خانواده آنها پاسخگو است.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: