اصلاح لایحه مدارس غیر دولتی در کمیسیون آموزش مجلس

سلیمی، عضو کمیسون آموزش مجلس شورای اسلامی: تغییرات به طور کامل رافع ایرادات اساسی شورای نگهبان نیست با وجود آن که دغدغه اساسی بایستی تحصیل در مدارس دولتی باشد./ در لایحه مدارس غیردولتی دیده شده به بخش خصوصی یارانه و تسهیلات بانکی اعطا می‌شود./ ممکن است فضایی برای رانت به عده‌ای خاص فراهم شود که مغایر با بند ۹ اصل سوم قانون اساسی است./ امیدوارم در صحن مجلس با دقت بیشتری به آن توجه شود که در غیر این صورت باز هم این لایحه با ایراداتی روبه رو است.

به گزارش عیارآنلاین، عباس سلیمی عضو کمیسون آموزش مجلس، از اصلاح لایحه مدارس غیردولتی خبر داد و گفت: پیش از این لایحه مدارس غیردولتی در مجلس  مطرح شده و این لایحه از نظر  مجلس و شورای نگهبان با ایراداتی همراه بود.

وی ادامه داد: با توجه به نقش قانون اساسی و فرمایشات مقام معظم رهبری به طور اصولی مدارس باید دولتی باشد تا هر کس در هر سطحی بتواند امکان تحصیل داشته باشد که با توجه به این امر تغییراتی در لایحه مدارس غیردولتی اعمال شد.

سلیمی با بیان اینکه ایرادات کلی لایحه مدارس غیردولتی رفع شده است گفت: این تغییرات به طور کامل رافع ایرادات اساسی شورای نگهبان نیست با وجود آن که دغدغه اساسی بایستی تحصیل در مدارس دولتی باشد.

عضو کمیسیون آموزش مجلس عنوان کرد: علاوه بر توجه به تحصیل در  مدارس دولتی در  لایحه مدارس غیردولتی دیده شده به بخش خصوصی یارانه و تسهیلات بانکی اعطا می‌شود اما اینکه تعیین صلاحیت بر چه اساسی انجام می‌شود جای سؤال دارد.

وی بیان کرد: براساس این مسئله ممکن است فضایی برای رانت به عده‌ای خاص فراهم شود که مغایر با بند ۹ اصل سوم قانون اساسی است.

سلیمی یادآور شد: البته این موضوع در شورای نگهبان به عنوان ایراد لحاظ نشده که امیدوارم در صحن مجلس با دقت بیشتری به آن توجه شود که در غیر این صورت باز هم این لایحه با ایراداتی  روبه رو است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان 

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: