۳۱ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۴۴
مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران اعلام کرد

افزایش تولید ۱۲ هزار بشکه نفت خام از میدان ابوذر

مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران گفت: با راه‌اندازی مجدد سکوی AA در میدان نفتی ابوذر، تولید نفت این میدان بیش از ۱۲ هزار بشکه در روز افزایش یافت.

به گزارش عیارآنلاین، مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران گفت: با راه‌اندازی مجدد سکوی  AA در میدان نفتی ابوذر، تولید نفت این میدان بیش از ۱۲ هزار بشکه در روز افزایش یافت.

سعید حافظی افزود: سکوی AA از مجموعه سکوهای مجتمع نفتی ابوذر در منطقه نفتی خارگ با نصب لوله انعطاف‌پذیر زیر دریا، اتصال به سکوی اصلی AB و باز نمودن چاه‌های تولیدی این میدان، مجددا در مدار تولید قرار گرفت و به این ترتیب بیش از ۱۲ هزار بشکه در روز به تولید این میدان افزوده شد.

وی گفت: این مهم در شرایط دشوار و حساس کنونی و با تلاش خستگی‌ناپذیر همه کارکنان منطقه عملیاتی خارگ و سکوی ابوذر به دست آمده است و بنده از همه عزیزانی که در به نتیجه رسیدن این اقدام تلاش کردند قدردانی می‌کنم.

حافظی افزود: تولید سکوی AA از چندی پیش به علت اشکال در خط لوله زیر دریایی آن از مدار تولید خارج شده بود که به همت همکاران سختکوش منطقه خارگ و تعمیرات زیر آب شرکت نفت فلات قاره ایران با جابجایی یک خط لوله انعطاف‌پذیر و اتصال آن به تاسیسات موجود، تولید از این میدان دوباره از سر گرفته شد.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: