۲۹ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۵۰

عبور پیک مصرف برق از مرز ۵۲ هزار مگاوات/ منحنی مصرف برق صعودی و قوت گرفتن خاموشی ها

پیک مصرف برق کشور دیروز در حالی با افزایش ۸ هزار و ۵۸۴ مگاواتی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته از مرز ۵۲ هزار مگاوات گذشت که طبق گفته مدیران ارشد وزارت نیرو گذشتن از مرز ۵۰ هزار مگاوات ورود به منطقه قرمز است.

به گزارش عیارآنلاین، دیروز (سه‌شنبه) پیک مصرف برق کشور در رکورد تازه خود، از مرز ۵۲ هزار  مگاوات گذشت و رقم ۵۲ هزار و  ۳۷۰ مگاوات را به ثبت رساند و این در حالی است که پیک مصرف برق کشور در روز مشابه پارسال ۴۳ هزار و ۷۸۶ مگاوات و پیک مصرف سه‌شنبه گذشته ۴۷ هزار و ۸۱۰ مگاوات گزارش شده بود.

پیشتر آرش کردی مدیر عامل توانیر به خبرنگار فارس گفته بود که عبور پیک مصرف برق از مرز ۵۰ هزار مگاوات به این معنی است که ریسک شبکه برق بالا رفته است،پس با توجه به اینکه پیک مصرف برق از مرز ۵۲ هزار مگاوات عبور کرده است، احتمال اینکه خاموشی برق رخ دهد وجود دارد.

بنابراین گزارش، این رقم هفته گذشته به ۵۱ هزار و ۲۵ مگاوات رسید و اگر مشترکان برق در مصرف صرفه جویی نکنند، احتمال خاموشی وجود دارد.

بر اساس این گزارش، این میزان در مقایسه با روز مشابه پارسال ۸ هزار و ۵۸۴ مگاوات و در مقایسه با سه‌شنبه قبل، ۴ هزار و ۵۶۰ مگاوات افزایش داشته است.

*ذخیره نیروگاهها همچنان در وضعیت نامطلوب

همچنین میزان ذخیره نیروگاه‌های کشور در روز گذشته به یک هزار و ۵۴۵ مگاوات رسید.

صنایع کشور نیز در روز گذشته سه‌هزار و ۴۹۰ مگاوات برق مصرف کردند.

با افزایش پیک مصرف برق به بیش از ۵۲ هزار مگاوات، از هموطنان درخواست می‌شود برای بهره‌مندی همگان از برق پایدار، مدیریت مصرف را به ویژه در ساعت‌های اوج بار (ساعات ۱۲تا ۱۶ و ۱۹ تا ۲۳) در دستور کار خود قرار داده و در این ساعات از به‌کارگیری لوازم برقی پرمصرف خودداری کرده و صنعت‌ برق کشور را برای ارایه خدمات بهتر و تامین برق پایدار یاری رسانند.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: