۲۸ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۵
جهانگیری در بازدید از طرح آمونیاک و اوره مرودشت:

جلوگیری از خام فروشی سیاست اصلی دولت است

معاون اول رئیس جمهوری گفت: سیاست اصلی دولت جلوگیری از خام فروشی و تولید محصولات با ارزش افزوده بیشتراست.

به گزارش عیارآنلاین، اسحاق جهانگیری امروز (سه شنبه، ٢٩ تیرماه) در حاشیه بازدید از طرح آمونیاک و اوره شهدای مرودشت با بیان این که یکی از مزیتهای اصلی کشور منابع نفت و گاز است، اظهار کرد: از سیاستهای اصلی دولت این است که منابع تا حد مقدور خام فروخته نشود و به ارزش افزوده بیشتری تبدیل شود.

وی افزود: در این راستا صنعت پتروشیمی یکی از مهمترین صنایعی است که می تواند اقتصاد کشور را به حرکت در آورد و با تولیدات خود در واحدهای زیر مجموعه مختلف، افزون بر ایجاد اشتغال، ارزش افزوده بیشتری تولید کند.

جهانگیری با بیان این که صنایع پتروشیمی دانش بالایی دارد، ادامه داد: در راستای اقتصاد مقاومتی، اقتصاد ایران باید دانش بنیان باشد و یکی از پایگاههای اصلی صنایع برای دانش بنیان شدن، صنعت پتروشیمی است.

وی تصریح کرد: خوشبختانه مجموعه مزیتهای کشور در این رشته صنعتی جمع شده است و طرح آمونیاک و اوره شهدای مرودشت طرح مهمی است که با سرمایه گذاری ۵۵۰ میلیون یورو و چهار هزار میلیارد ریال به اجرا و بهره برداری رسیده است.

معاون اول رئیس جمهوری با اعلام این که حجم تولیدات پتروشیمی بیش از مصرف است، یادآور شد: باید به دنبال بازارهای صادراتی برای این محصولات بود، ضمن این که علاوه بر مصرف در بخش کشاورزی باید تلاش کرد در مصرف صنعتی نیز این محصولات مورد استفاده قرار گیرد.

جهانگیری اظهار امیدواری کرد: با واحدهای متعددی که در صنعت پتروشیمی به بهره برداری می رسد جایگاه این صنعت به نقطعه مطلوب خود برسد.

اجرای طرح آمونیاک و اوره شهدای مرودشت به عنوان دومین طرح بزرگ توسعه در شرکت پتروشیمی شیراز از سال ۱۳۸۵ و عملیات احداث واحدهای سرویسهای جانبی و نیروگاه، آمونیاک و اوره گرانول از مهر ماه سال ۱۳۸۸ آغاز شد، امروز از سوی معاون اول رئیس جمهوری و با حضور بیژن زنگنه، وزیر نفت و مرضیه شاهدایی، مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی افتتاح شد.

منبع: شانا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: