۲۸ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۲۳

خرید ۷٫۸ میلیون تن گندم و پرداخت ۵۶هزار میلیارد ریال به کشاورزان

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران از خرید ۷٫۸ میلیون تن گندم و پرداخت ۵۶هزار میلیارد ریال به کشاورزان خبر داد.

به گزارش عیارآنلاین، علی قنبری با بیان اینکه ۵۶ هزار میلیارد ریال بابت خرید تضمینی گندم به کشاورزان سراسر کشور پرداخت شده است ، گفت : این شرکت با تمام توان پیگیرتامین اعتبارات مورد نیاز خرید است و تمامی مطالبات گندمکاران را به مرور پرداخت خواهدکرد.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران  گفت: تا صبح امروز بیش از ۷ میلیون و ۸۳۰هزارتن گندم با کیفیت به ارزش ۱۰۰هزار میلیارد ریال از کشاورزان ۳۱ استان خریداری شده و ۵۶ هزار میلیارد ریال هم بابت خرید گندم ها به حساب کشاورزان واریز شده است.
قنبری با اشاره به افزایش ۱٫۵ میلیون تنی میزان خرید تضمینی گندم نسبت به مدت مشابه سال گذشته، تصریح کرد: در حال حاضر در روزهای اوج خرید گندم قرار داریم و عرضه‌ی انبوه گندم به مراکز خرید همچنان ادامه دارد.
معاون وزیر جهاد کشاورزی با اظهار خرسندی از تعامل مثبت گندمکاران عزیز کشور در زمینه تحویل محصول خود به مراکز خرید دولتی گفت : کشاورزان تعامل خوبی با مراکز خرید این شرکت در سراسر کشور داشته‌اند و شرکت بازرگانی دولتی ایران نیز به منظور جلب رضایت این قشر زحمتکش ومولد، تمام هم و غم خود در راستای تامین اعتبارات مورد نیاز خرید تضمینی بکار بسته است تا حاصل دسترنج این عزیزان به موقع پرداخت‌ شود.
قنبری، اعتبارات مورد نیاز خرید گندم را حدود ۱۴۰هزارمیلیارد اعلام کرد و افزود: اگرچه تامین یکجای این میزان اعتبارات خرید، با توجه به شرایط و تنگناهای مالی دولت، امکانپذیر نیست، اما به طور مستمراز طریق وزارت جهاد کشاورزی و این شرکت پیگیری می‌شود؛ به طوریکه در روز جاری نیز ۲۰۰۰میلیارد ریال به حساب کشاورزان واریز شده است و این پرداخت ها تا تسویه کامل مطالبات گندمکاران ادامه خواهد داشت.
قنبری تعداد مراکزفعال خرید تضمینی گندم را ۱۱۱۳ مرکز درحال حاضر اعلام و اظهار کرد: این مراکز بیش از یک میلیون و ۱۰۵ هزار محموله گندم را تاکنون از کشاورزان خریداری و ذخیره سازی کرده اند.

منبع: صدا و سیما

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: