۲۹ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۱

پیشنهاد رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر برای امحاء ۵۰۰هکتار سبزی آلوده تهران

رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر گفت: ۵۰۰ هکتار از ۳۵۰۰ هکتار دشت جنوب شهر تهران، آلوده است.

به گزارش عیارآنلاین، محمد حقانی در مورد آخرین  وضعیت سبزی‌های آلوده در مزارع جنوب شهر تهران با اشاره به بازدید اخیر کمیسیون سلامت از این اراضی گفت: حدود۳۵۰۰ هکتار از مزارع جنوب شهر تهران تحت کشت سبزیجات قرار دارد.

وی با بیان اینکه بخش عمده‌ای از این دشت، توسط آب تصفیه شده آبیاری می‌شود، افزود: حدود ۱۰ الی ۱۲ مترمکعب در ثانیه آب وارد این اراضی می‌شود که به دلیل تصفیه شدن هیچ مشکلی برای  محصولات اعم از سبزی و میوه ایجاد نمی‌کند.
حقانی با بیان اینکه  بررسی‌ها نشان داد که از نهرهای فیروزآباد و سرخه حصار هنوز هم آب‌های روان و سحطی شهر به سمت مزارع جریان دارند، گفت: این آب در مسیر آلود شده و زباله‌هایی نیز در آن انداخته می شود و  در برخی قسمت‌ها کشاورزان با پمپاژ این آب، آن را برای آبیاری مزارع خود استفاده می‌کنند.
وی با بیان اینکه  ۵۰۰هکتار از ۳۵۰۰  هکتار دشت جنوب شهر تهران، آلوده است، گفت:  فرماندار ورامین نیز با ارائه گزارشی اعلام کرد که این موضوع را در شورای تأمین مطرح کرده تا نسبت به معدوم سازی و تعیین کشت جایگزین اقدام شود.
حقانی با رد برخی اخبار مبنی بر آلوده بودن هندوانه این اراضی افزود: در این ۵۰۰ هکتار عمدتا سبزی و ذرت کشت شده که بلال آن نیز برای مصرف دام و طیور استفاده می‌شود.
وی افزود: شورای شهر براساس قانون مدنی باید به مسائل بهداشتی مرتبط با مردم ورود کنند و  پیگیری این موضوع تا حل مشکل ادامه خواهد داشت.

منبع: بولتن نیوز

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: