صدور دیرهنگام حواله از سوی بازرگانی دولتی، دلیل تاخیر تحویل شکر به خریداران

مدیر کالایی یک شرکت کارگزاری با اشاره به روند طبیعی و منطقی عرضه و تقاضا و معاملات و قیمت شکر در بورس کالا گفت: تنها مشکل موجود در این زمینه اینست که تحویل شکر به خریداران با تاخیر صورت می گیرد.

به گزارش عیارآنلاین، در حال حاضر معاملات شکر در بورس کالای ایران به شیوه مطلوبی انجام می شود، به طوری که عرضه کنندگان و خریداران هر روز به تالار معاملات می آیند و همه مراحل معامله به صورت شفاف انجام می شود اما در این بین تنها مشکل کار، تحویل محموله های شکر به خریداران از سوی بازرگانی دولتی است.
بر این اساس مدیرکالایی شرکت کارگزاری ایساتیس پویا که در جریان معاملات شکر در بورس کالا و نحوه خرید و فروش این محصول قرار دارد گفت: با وجود این که بورس کالای ایران به منظور حفظ تعادل بازار شکر و افزایش تقاضا تمهیداتی تدبیر کرده و براساس آن علاوه بر محدود کردن دامنه نوسان قیمت، حداکثر مجاز خرید برای خریداران را ۵۰ تن در نظر گرفته است، اما امروز مشکلاتی از سمت تحویل کالا وجود دارد که بازرگانی دولتی باید آن را رفع کند.
مهدی حاجی غلام با تاکید بر اینکه با توجه به برقراری مقرراتی در معاملات شکر، مصرف کنندگان واقعی امکان خرید از بورس را دارند، اظهار داشت: روند معاملات عرضه و تقاضا و قیمت شکر در بورس کالا به صورت طبیعی و منطقی پیش می رود و روند خرید و فروش این محصول از ابتدای سال جاری با صورت مطلوب انجام می شود، اما تنها مشکلی که متاسفانه به وجود آمده این است که تحویل شکر به خریداران با تاخیر صورت می گیرد.
وی اضافه کرد: در بخش تحویل ، تاخیراتی وجود دارد که این موضوع باعث اعتراض تمامی خریداران شده است؛ البته مشکل کار از سمت شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران دیده می شود چرا که از لحاظ تحویل حواله، کارها به کندی صورت می گیرد و به نظر نمی رسد صادر کردن حواله آن هم برای تعداد محدودی شرکت به یک هفته یا ۱۰ روز زمان نیاز باشد.
این کارشناس بازار سرمایه افزود: اگر مشکل تحویل شکر حل شود و عرضه های منظم شکر در بورس کالای ایران ادامه یابد، این محصول با قیمت واقعی و به صورت مستمر به فروش می رسد و دیگر اثری از واسطه ها در بازار شکر باقی نمی ماند؛ البته ناگفته نماند در شرایط فعلی افزایش عرضه این محصول در بورس کالا می تواند امکان خرید همه متقاضیان را فراهم کند تا هر چه سریعتر بازار آرامی را شاهد باشیم.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: