پرداخت پاداش سوادآموزی در سال ۹۵ افزایش یافت/ ۳۰ میلیارد تومان پاداش در جیب سوادآموزان

باقرزاده، رئیس سازمان نهضت سوادآموزی: پاداش سال ۹۴ حدود ۱۳۴ هزار تومان و پاداش سال ۹۵ حدود ۱۳۹ هزار تومان است./ در سال ۹۵ اگر تمام افرادی که برای با سوادی ثبت نام کرده‌اند قبول شوند، حدود ۳۰ میلیارد تومان مجموع پاداش پرداختی به این افراد خواهد بود که از سوی دولت تأمین اعتبار می‌شود.

به گزارش عیارآنلاین، علی باقرزاده رئیس سازمان نهضت سوادآموزی در خصوص پرداخت پاداش سوادآموزی به بیسوادان، اظهار داشت: مطابق مصوبه هیأت دولت، به سوادآموزان پاداش ریالی پرداخت می‌شود.

وی افزود: مجموع اعتبارات سال جاری برای پرداخت پاداش سوادآموزی که مربوط به خودآموزان و قبول شدگان در برنامه‌های سوادآموزی است، ۲۶ میلیارد تومان پیش‌بینی شده است که البته مربوط به سال ۹۴ است.

وی ادامه داد: روند دریافت این اعتبارات از دولت آغاز و پرداخت پاداش‌ها نیز از چند روز گذشته به تدریج شروع شده است.

باقرزاده با اشاره به اعتبارات سالانه پرداخت پاداش باسواد شدن در کشور، خاطرنشان کرد: این موضوع در هر سال ادامه خواهد داشت و بر اساس تعداد افرادی که در برنامه‌های سوادآموزی ثبت نام و قبول می‌شوند، این مبالغ پرداخت خواهد شد که پاداش سال ۹۴ حدود ۱۳۴ هزار تومان و پاداش سال ۹۵ حدود ۱۳۹ هزار تومان است.

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی گفت: در سال ۹۵ اگر تمام افرادی که برای با سوادی ثبت نام کرده‌اند قبول شوند، حدود ۳۰ میلیارد تومان مجموع پاداش پرداختی به این افراد خواهد بود که از سوی دولت تأمین اعتبار می‌شود.

منبع: فارس

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: