توضیح مدیرعامل ایران خودرو درباره ۲۳ هزار میلیارد ریال زیان انباشته

مدیرعامل ایران خودرو درباره زیان انباشته ۲۳ هزار میلیارد ریالی این شرکت گفت: علت این زیان به سال های گذشته و پیش از سال ۱۳۹۲ بازمی گردد.

به گزارش عیارآنلاین، هاشم یکه زارع روز چهارشنبه با بیان اینکه سیاست ما در دو سال اخیر، حرکت به سوی شفاف سازی بوده است، اضافه کرد: بر این اساس در نظر داریم تا در صورت نبود شفافیت در بخشی از عملکرد، آن را اعلام کنیم.
مدیرعامل ایران خودرو با بیان اینکه بخش از این زیان به تولید خودروهای تجاری بازمی گردد، ادامه داد: با توجه به شرایط اقتصادی، بازار خودروهای تجاری رونق ندارد و همه شرکت های تولیدکننده خودروهای تجاری مانند اتوبوس با چالش مواجه هستند.
یکه زارع افزود: سهام ایران خودرو نسبت به سال ۱۳۹۲ حدود سه برابر رشد داشته است، و بر این اساس افرادی که از آن سال سهامدار شرکت بوده اند ضرر نکرده اند، اما افرادی که برای کوتاه مدت و برای دوره های زمانی دو یا سه ماه سهامداری می کنند، ممکن است ضرر کنند.
مدیرعامل ایران خودرو درباره برنامه ایران خودرو برای جبران زیان انباشته، گفت: در ایران خودرو به دنبال برنامه های بلندمدت هستیم، اجرای برخی طرح ها مانند جراحی است که ممکن است، ناراحتی هایی نیز به دنبال داشته باشد.
یکه زارع ادامه داد: سهامداران ایران خودرو با اخباری که فردا (پنجشنبه) در مجمع عمومی شرکت اعلام می شود، منتفع خواهند شد.
به گزارش ایرنا، بر اساس صورت های مالی، ایران خودرو ۲۳ هزار میلیارد ریال، زیان انباشته دارد که این موضوع موجب نگرانی سهامداران شده است.
در مجمع عمومی این شرکت که فردا برگزار می شود این موضوع بررسی شده و برنامه ها و طرح های جدید ایران خودرو معرفی خواهد شد.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: