۹۶ درصد واحدهای صنعتی جزو صنایع کوچک و متوسط هستند

‌معاون وزیر صنعت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: ۹۶ درصد واحدهای صنعتی دارای پروانه بهره‌برداری در کشور جزو صنایع کوچک و متوسط هستند.

به گزارش عیارآنلاین، علی یزدانی، روز سه‌شنبه در بیست و دومین جلسه کارگروه تسهیل و حل موانع تولید استان کردستان، به تحلیل آماری واحدهای تولیدی به بهره برداری رسیده در کشور پرداخت و اظهار کرد: در کل کشور تا پایان خرداد ماه امسال، تعداد واحدهای دارای پروانه بهره برداری ۸۸ هزار و ۳۵۲ واحد بودند که از این تعداد ۸۰ هزار و ۴۷۶ واحد را صنایع کوچک و ۴۳۶۲ واحد را صنایع متوسط تشکیل می‌دهد.

وی با بیان اینکه ۹۶ درصد واحدهای صنعتی دارای پروانه بهره‌برداری کشور جزو صنایع کوچک و متوسط هستند، گفت:۳۵۱۴ واحد صنعتی بالای ۱۰۰ نفر اشتغال در کشور ما وجود دارد.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران به تملک ۱۵۰۲ واحد تولیدی کشور توسط بانک‌ها اشاره و عنوان کرد: از این تعداد ۱۱۰۰ واحد در داخل شهرک‌ها و نواحی صنعتی مستقر هستند.

وی با اشاره به وجود ۱۰۳۱ واحد دارای پروانه بهره برداری در استان کردستان، اعلام کرد: از این تعداد ۹۹۰ واحد صنایع کوچک، ۲۷ واحد متوسط و ۱۴ واحد بزرگ هستند.

یزدانی تصریح کرد: ۴۱۰ واحد کوچک در استان کردستان غیرفعال است و ۲۳ واحد مستقر در داخل شهرک‌ها و نواحی صنعتی نیز توسط بانک‌ها تملک شده که همه آنها غیرفعال هستند.

وی در ادامه به طرح‌های دارای جواز ساخت در کل کشور اشاره و اعلام کرد: ۹۸ هزار و ۵۷۹ واحد در کشور تا پایان خرداد ماه جواز تاسیس گرفته‌اند که هزار ۲۰۷۰ مورد آن مربوط به استان کردستان بوده است.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران ذکر کرد: برآورد شده تا پایان سال جاری ۹۲۲۲ طرح در کشور به چرخه تولید و اشتغال جدید برسد که سهم کردستان در این بخش ۱۲۱ طرح است.

یزدانی در ادامه به وجود ۹۵۰ شهرک و ناحیه صنعتی در کشور اشاره و عنوان کرد: ۲۸ شهرک و ناحیه صنعتی در کردستان وجود دارد و به ۱۳ شهرک و ناحیه صنعتی نیز زمین واگذار خواهیم کرد.

وی در پایان از ثبت نام ۳۲ هزار و ۵۹۱ نفر در کشور در سامانه بهین یاب خبر داد و خاطرنشان کرد: از این تعداد ۸۷۸۹ واحد در کمیته‌ها مورد بررسی قرار گرفته و ۸۲۹۰ واحد هم در کارگروه حل موانع تولید تصویب و به بانک‌ها معرفی شده‌اند.

منبع: ایسنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: