۲۱ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۲۰
معاون اداری و مالی وزارت علوم تاکید کرد:

تدوین ساز و کار مشخص برای جذب نخبگان در دستگاه های اجرایی

معاون اداری و مالی وزارت علوم گفت: باید سازوکار مشخصی برای جذب نخبگان و کارشناسان خبره در دستگاه های اجرایی تدوین شود تا کارآمدی این سازمان ها افزایش یابد.

به گزارش عیارآنلاین، محمد حسین امید در مجمع مدیران کل امور اداری قوای سه گانه با اشاره به برنامه های دولت برای جذب ۲ هزار دستیار ستادی از میان دانش آموختگان برتر دانشگاه ها گفت: مسئولان جذب و استخدام دستگاه های اجرایی باید دقت کنند تا در فرآیند آزمون و استخدام، افراد  برتر و نخبه به جمع نیروی انسانی دستگاه های اجرایی اضافه شوند.

وی سرمایه انسانی را مهم ترین سرمایه برای توسعه کشورها عنوان کرد و افزود: کشور ما با داشتن  نزدیک به پنچ میلیون دانشجو و توسعه ای که پس از انقلاب اسلامی در گسترش آموزش عالی اتفاق افتاده است کشوری غنی از نظر نیروی انسانی متخصص است.

معاون اداری و مالی وزارت علوم اظهار داشت: به دلیل بزرگی ساختاراداری دولت، استخدام نیروی جدید همواره با محدویت رو به رو است و مجوزهای محدودی که از سوی مبادی ذی ربط صادر می شود باید فرآیندهایی برای جذب نیروی انسانی متخصص تدوین شود به طوری که از میان جمعیت بالای دانش آموختگان کشور، با استعدادترین و کارآمدترین ترین آنها جذب دستگاه های اجرایی شوند.

منبع: مهر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: