با امضای دو یادداشت تفاهم ایران و کره جنوبی همکاریهای خود را در حوزه نانو فناوری گسترش می دهند

ایران و کره جنوبی روز چهارشنبه در زمینه ایجاد بستر مناسب برای توسعه مناسبات در حوزه نانو فناوری دو یادداشت تفاهم همکاری مشترک امضا کردند.

به گزارش عیارآنلاین، دو یادداشت مزبور را «سعید سرکار» دبیر ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با «جیم کی بوم» رئیس سازمان تحقیقات فناوری نانو کره جنوبی و «هی گوک لی» رئیس مرکز تحقیقات فناوری نانو گروه «ال جی» این کشور امضا کرده است.

طرفین در مراسم امضای یادداشت تفاهم که با حضور «حسن طاهریان» سفیر جمهوری اسلامی ایران در کره جنوبی برگزار شد، موافقت کردند که مناسبات خود را در حوزه های ذیربط گسترش داده و از تجارب یکدیگر در زمینه نانو بهره مند شوند.
دو طرف همچنین توافق کردند تا نهایی کردن مذاکرات و توافقات، در خصوص تبادلات فناوری نانو با یکدیگر همکاری مطلوبی داشته باشند.
ارتقای فناوری نانو و ارائه خدمات ذی ربط به مشترکان، همکاری ها بر اساس تبادل اطلاعات، تامین فناوری ها و تولیدات مرتبط با نانو و همچنین اجرای دقیق مفاد مورد نظر از دیگر بندهای دو یادداشت امضاء شده میان ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری کشورمان و طرفهای کره ای است.
«سعید سرکار» در حاشیه مراسم امضا یادداشت تفاهم ها در سخنانی اعلام کرد که جمهوری اسلامی ایران در زمینه فناوری نانو طی سال های اخیر حرکت رو به رشدی داشته و هم اکنون جایگاه کشورمان در نانو فناوری در جهان رتبه ششم است.
او همچنین تاکید کرد که جایگاه ایران در زمینه تولید علم در زمینه نانو نیز با حمایت، اراده و تلاش دانشمندان جوان در جایگاه چهارم جهان قرار گرفته است.
دبیر ستاد توسعه فناوری نانو کشورمان در عین حال اظهار داشت که ۲۵ هزار متخصص نانو در بخش های مختلف علمی هم اکنون در مراکز علمی کشور مشغول تحقیق و پژوهش هستند و ۲۹ دانشگاه ایران دارای دوره های «پی.اچ.دی» در زمینه نانو است.
او همچنین یادآور شد که ۶۰ شرکت در زمینه نانو در سراسر ایران مشغول به فعالیت بوده و علاوه بر وجود ۸۰ آزمایشگاه، ۳۰۰ محصول در زمینه نانو توسط متخصصان و دانشمندان کشورمان تولید شده است.
«سرکار» همچنین از برگزاری نمایشگاه بین المللی نانو در ماه اکتبر سال ۲۰۱۶ (مهر/آبان ۹۵) در ایران با حضور کشورهای مختلف خبر داد که فعالان و صنعتگران این حوزه آخرین دستاوردهای علمی خود را به نمایش می گذارند.

منبع: حرا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: