۲۲ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۷

معاون پژوهشی وزیر علوم از رشد ۱٫۵۳ درصدی تولید علم در کشور خبر داد

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری کشور با اشاره به افزایش ۱٫۵۳ درصدی تولید علم و دانش در کشور، گفت: علی‌الرغم مشکلات فراوان، ایران توانایی خود را در عرصه توسعه علمی نشان داده است.

به گزارش عیارآنلاین، وحید احمدی شامگاه سه‌شنبه در نشست مطبوعاتی معاونان پژوهش و فناوری منطقه شش کشور، اظهار کرد: یکی از سیاست‌های کشور، توسعه علم و فناوری با محوریت اقتصاد مقاومتی است.

وی افزود: این سیاست نشان‌دهنده نگرش عالمانه به حرکت توسعه‌ای کشور و نظام اقتصادی است.

احمدی با اشاره به افزایش ۱٫۵۳ درصدی تولید علم و دانش در کشور، تصریح کرد: علی‌الرغم مشکلات فراوان، ایران توانایی خود را در عرصه توسعه علمی نشان داده است.

وی گفت: برای توسعه پایدار و مبنی بر دانش، محوریت علم و فناوری لازم است.

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری کشور از کسب رتبه نخست در رشد تعداد و کیفیت مقاله خبر داد و گفت: تعداد مقالات از سه هزار و ۳۸۸ در سال ۲۰۱۰ به شش هزار و ۸۵۴  در سال ۲۰۱۵ رسیده است.

وی با اشاره به ارتقای مرتبه علمی، خاطرنشان کرد: ایران در رشته‌های نانو، سلول‌های بنیادی، پلیمر، مکانیک، مهندسی شیمی به ترتیب رتبه‌های شش، ۱۳، هشت، پنج و سه را در جهان کسب کرده است.

احمدی مشارکت دانشمندان خارجی را در زمینه مقالات مطلوب ارزیابی کرد و افزود: خوشبختانه تعداد مقالات مشارکتی از ۱۸ درصد به ۲۳ درصد رسیده است.

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری کشور خاطرنشان کرد: بخشی از ظرفیت کشور در محوریت علمی، تولید مجلات داخلی است که لازم است تولید آن‌ها با رشد بیشتری مواجه شود.

منبع: عصر ایران

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: