سخنگوی وزارت صنعت: نهضت حمایت از تولید داخل محور ارتباط با اصحاب رسانه

وزیر صنعت ، معدن و تجارت گفت : اقدامات بسیاری برای رونق تولید در حال انجام است که باید اطلاع رسانی شود.

به گزارش عیارآنلاین، مهندس نعمت زاده درمراسم معارفه منوچهر طاهایی  به عنوان مشاور وزیر سخنگو ورییس شورای اطلاع رسانی  وزارت صنعت ،‌معدن و تجارت که با حضور معاونین و مسوولین وزراتخانه برگزارشد ، بر بازگو کردن واقعیات و دادن اطلاعات و اخبار امیدوار کننده به مردم تاکید کرد و گفت :  با توجه به سال اقدام و عمل ، طرح رونق تولید را باید عملی کنیم که چند زمینه دارد که یکی بحث تامین مالی ۷۵۰۰ واحد تولیدی است که باید در خصوص این اقدامات اطلاع رسانی شود.
وی گفت:تکمیل طرح های نیمه تمام از دیگر برنامه های مهم وزارت صنعت،معدن وتجارت در سال ۹۵ می باشد که اقدامات موثری در حال انجام است.
بحث صادرات و ۳۶ طرح ناتمام و نیز طرح توازن زنجیره صنایع معدنی از دیگر تاکیدات مهندس نعمت زاده در این نشست بر روی اطلاع رسانی آنها بود.
درحاشیه این نشست صمیمانه همچنین منوچهر طاهایی در گفتگو با خبرنگاران گفت : باید  اطلاعات را ساماندهی مناسب تر کنیم تا تعامل مناسبتری با اصحاب مطبوعات شکل بگیرد.
وی تصرح کرد : مبنا بر این است که بیشترین وقت را با اصحاب رسانه برای نهضت حمایت از تولید داخل بر مبنای سیاستاهای کلان اقتصاد مقاومتی بگذاریم و سه ضلع تولید کنندگان ،‌دولت و جامعه باید به فهم و زبان مشترک برسند که بتوانیم آن را عملیاتی کنیم.
به گفته سخنگوی وزارت صنعت ، معدن و تجارت،   قرار است در زمینه رونق تولید   و ۱۶ هزار میلیاردی که باید برای فعال کردن ۷۵۰۰ تا ۱۰ هزار  واحد تولیدی هزینه شود  هر هفته  گزارشاتی ارائه شود.
طاهایی در زمینه رکود اقتصادی گفت : در این زمنیه باید مدیران اقتصادی کار کنند و آنچه وظیفه ماست فعال کردن کارخانجات و راه اندازی و تامین نیازهای جامعه است و بخش مهم طبعا تحریک منطقی تقاضاست  که در این جا بخصوص مهمترین نقش را بانوان دارند که مدیریت اقتصادی را بر عهذه بگیرند و با توجه به نقش مهمشان در جنگ و پیروزی انقلاب در اینجا نیز با نخریدن اجناس خارجی و قاچاق به رونق اقتصادی کمک کنند و تحریک تقاضا در بخش مسکن و ساختان نیز  باید صورت بگیرد.
در این نشست مهندس نعمت زاده از زحمات مهندس خسرو تاج سخنگوی سابق وزارت صنعت ،‌معدن و تجارت نیز تقدیر کرد.

منبع: شاتا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: