وزیر صنعت از چند واحد صنعتی و معدنی یاسوج بازدید کرد

در پی سفر یک روزه وزیر صنعت، معدن و تجارت به استان کهگیلویه و بویراحمد ،‌از کارخانه سیمان یاسوج(دشتروم)،‌سیمان مارگون و طرح فولاد سقاوه ،‌کارخانه آجر دهدشت ،‌معدن فسفات و طرح پتروشیمی گچساران ،‌شرکت دنا صنعت و شرکت تولیدی طبیعت زنده (سینره) با حضور مسئولان استانی و محلی بازدید کرد.

به گزارش عیارآنلاین،« محمدرضا نعمت زاده » در این بازدیدها ضمن بازدید از خطوط تولید و چگونگی پیشرفت طرحها در جریان مسائل و مشکلات واحدهای صنعتی و معدنی قرار گرفت.
براساس این گزارش،‌ کارخانه سیمان یاسوج  با ظرفیت تولید ۷۰۰ تن در روز  اولین واحدی بود که مهندس نعمت زاده مورد بازدید قرار داد که با جذب تسهیلات، این ظرفیت تا یک هزار و ۲۰۰ تن قابل افزایش است.
وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه با بازدید هوائی از سیمان مارگون و طرح فولاد سقاوه در جریان پیشرفت فیزیکی این طرح ها قرار گرفت.
این گزارش حاکیست ؛‌ وزیر صنعت، معدن و تجارت  هنچنین از کارخانه آجر دهدشت بازدید کرد.
نعمت زاده ،‌این طرح را از طرح های مهم صنعتی کشور دانست و افزود: خاک رس دهدشت مرکز شهرستان کهگیلویه،‌ ظرفیت مناسبی برای ایجاد کارگاه های تولیدی و صنعتی دارد.
وی ابراز امیدواری کرد؛‌ با برنامه ریزی های انجام شده و حمایت دولت، فاز دوم کارخانه آجر دهدشت نیز به زودی راه اندازی خواهد شد.
لازم به ذکر است: فاز اول این طرح بزرگ صنعتی سال گذشته به بهره برداری رسیده بود.
پروژه بزرگ تولید آجر و سفال دهدشت دی ماه سال ۱۳۸۸ با مشـارکت بانک صنعت و معـدن در استان کهکیلویه و بویراحمد و در یکی از مناطق توسعه نیافته شهرستان کهگیلویه، در زمینی به مساحت ۲۳۰ هزار متر مربع با سرمایه گذاری ارزی به مبلغ ۱۰ میلیون یورو و سرمایه گذاری ریالی به مبلغ ۲۵۰ میلیارد ریال آغاز شد.
این کارخانه آجر به طور مستقیم و غیره مستقیم سهم عمده ای در اشتغال زایی و رفع معضل بیکاری در شهرستان کهگیلویه و همچنین توسعه ساخت وساز استان دارد.
عملیات اجرایی کارخانه آجر دهدشت با ظرفیت تولید روزانه ۸۰۰ تن در سال ۸۹ در زمینی به مساحت ۱۰ هکتار آغاز شد.
گفتنی است:‌ در ادامه سفر یک روزه وزیر صنعت،‌معدن و تجارت از ‌معدن فسفات و طرح پتروشیمی گچساران ،‌شرکت دنا صنعت ، شرکت تولیدی طبیعت زنده (سینره) بازدید به عمل آمد ضمن اینکه شرکت در ستاد رفع موانع تولید استان از دیگر برنامه های وزیر به این استان بوده است.

منبع: شاتا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: