تاکید وزیر صنعت بر اعتماد مردم به تولیدات داخلی

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به ضرورت کیفی سازی مطلوب محصولات تولید داخل، گفت: مردم نیز باید به تولیدات داخلی بیش از پیش اعتماد کنند.

به گزارش عیارآنلاین، « محمدرضا نعمت زاده» در بازدید از کارخانه دناصنعت یاسوج  با بیان اینکه در حال حاضر واحدهای صنعتی کشور تولیداتی در سطح استانداردهای بین المللی دارند گفت:‌ مردم می توانند به نحو احسن از  این محصولات استفاده کنند.
وی با بیان اینکه کارآفرینی و ایجاد اشتغال پایدار از مهمترین نیاز های کشور در حال حاضر است تصریح کرد:‌ سیاست دولت در پسابرجام حول محور  افزایش تولید و توسعه صادرات بوده است که این سیاست با جدیت دنبال می شود.
به گفته وزیر صنعت، معدن و تجارت؛‌ به دلیل شرایط جغرافیایی خاص این استان توجه کمتری در طول تاریخ به آن شده است به طوری که نرخ  بیکاری در کهگیلویه و بویراحمد ۱۴ درصد است.
وی با اشاره به اینکه  پس از پیروزی انقلاب اسلامی تلاش گسترده ای برای رفع محرومیت و افزایش میزان سرمایه گذاری در کهگیلویه و بویراحمد صورت گرفت یادآور شد:‌  این استان که از ویژگی چهارفصل بودن برخوردار است در زمینه گردشگری و صنعت و معدن  از ظرفیت های بالقوه و چشمگیری برخوردار است که باید از آنها برای توسعه همه جانبه و ایجاد اشتغال پایدار در استان بهره برد.
مهندس نعمت زاده به ساخت کارخانه آجر دهدشت،  اشاره کرد و گفت:‌ تاکنون برای تولید آجر سوفال از خاک مناسب شهرستان کهگیلویه به نحو مطلوب استفاده نشده است که باید این امر بیشتر مورد توجه قرار  بگیرد.
گفتنی است: کارخانه دنا صنعت یاسوج با ظرفیت تولیدی سالانه ۸۵ هزارتن ، بزرگترین واحد تولیدی انواع لوله های پلی اتیلن و کامپوزیتی تک جداره و دو جداره در کشور است.
عملیات اجرایی کارخانه دنا صنعت یاسوج با سرمایه اولیه ۴۰۰ میلیارد ریال سهم آورده و با مشارکت بانک ملی در سال ۸۶ آغاز شد.

منبع: شاتا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: