۲۱ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۳۰

بیانیه بسیج دانشجویی ۴۰ دانشگاه درباره لایحه افزایش مناطق آزاد

بسیج دانشجویی ۴۰ دانشگاه کشور درباره ارائه لایحه افزایش مناطق آزاد بدون اصلاح ایرادات ساختاری و مدیریتی این مناطق بیانیه‌ای صادر کردند.

به گزارش عیارآنلاین، بسیج دانشجویی ۴۰ دانشگاه کشور پیرامون طرح افزایش مناطق آزاد بیانیه ای صادر کردند که به شرح زیر است: متأسفانه با خبر شدیم که در هیاهوی مسائل مربوط به فیش‌های نجومی باردیگر موضوع افزایش مناطق آزاد، بدون اصلاح مواردی که در مجلس گذشته منجر به خروج این موضوع از دستور کار شد، آن هم به قید دو فوریت در دستور کار مجلس فعلی قرار گرفته است.

بدیهی است افزایش ۱۰۰ درصدی مناطق آزاد در کشور با این رویه نامناسب و شتابزده بستر وقوع اتفاقات نامبارکی خواهد بود. این اتفاق در حالی انجام میشود که برخی مسئولین منطقه ای و محلی به غلط به مردم این مطلب را القا کرده اند که ایجاد منطقه آزاد باعث رشد اقتصادی برای همه مردم شده و تحول اوضاع معیشتی را در پی خواهد داشت؛ حال آنکه با بررسی اوضاع مناطق آزاد فعلی در کشور چنین نتیجه ای به دست نمی آید و تصویب این لایحه بدون اصلاح ایرادات ساختاری و مدیریتی که به مناطق آزاد وارد است ، موجب تعطیلی کارخانجات، گسترش واردات رسمی، قاچاق و … خواهد شد.

بررسی های کارشناسی در برخی موارد در مناطق آزادی فعلی کشور گواه بر این مدعاست.

منبع: فارس

برچسب‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: