۲۷ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۹

نعمت زاده: وضعیت پسابرجام زمینه الحاق ایران به WTO را هموار می کند

مهندس نعمت زاده در ملاقات با رئیس ITC الحاق ایران به سازمان تجارت جهانی را الزامی عنوان نمودو گفت: وضعیت خوب پسابرجام ، موقعیتی را فراهم نموده است که زمینه الحاق ایران به WTO را هموار می کند.

به گزارش عیارآنلاین، وزیر صنعت ، معدن و تجارت در حاشیه آنکتاد ضمن ملاقات با خانم گنزالس ، رئیس مرکز تجارت بین الملل با اشاره به توانمندیهای تجاری ، صنعتی و معدنی ایران و الزام الحاق ایران به سازمان تجارت جهانی اظهار داشت :
وضعیت خوب پسابرجام ، موقعیتی را فراهم نموده است که زمینه الحاق ایران به WTO  را هموار می کند.
سپس خانم گنزالس در مورد بهبود شرایط جهانی و فراهم بودن زمینه الحاق ایران به این سازمان و نگاه ITC  به ایران به عنوان کشوری دوست مطالبی را بیان داشت و در پایان این نشست هدایایی به رسم یادبود از سوی مهندس نعمت زاده به رئیس ITC اهداء شد.

گفتنی است ، مرکز تجارت بین‌الملل (International Trade Center – ITC)  تحت نظر سازمان تجارت جهانی (WTO) و کنفرانس تجارت و توسعه ملل متحد (UNCTAD)  فعالیت می‌کند و کانون اصلی سیستم سازمان ملل برای همکاری فنی با کشورهای در حال توسعه در راستای ارتقا بخشیدن به ظرفیت تجاری آنها است.
همچنین فعالیت‌های ITC برای نیل به پنج هدف اصلی انجام می‌پذیرند:۱ – تسهیل همگرایی و ارتباط بین طرف های مبادلات در سیستم تجارت جهانی۲ –  حمایت از تلاش‌های ملی برای اجرای راهبردهای توسعه تجارت۳- تقویت خدمات حمایت تجاری به بخش های خصوصی و دولتی ۴- بهبود ترجیحات تجاری در بخش‌های مهم و حیاتی۵- تقویت ظرفیت رقابت بین‌المللی.
لازم به یادآوری است که مرکز تجارت بین‌الملل (ITC) در شش حوزه مشخص به فعالیت‌ می‌پردازد که عبارتند از:۱- توسعه‌ تولید و بازار ۲- توسعه‌ خدمات حمایت تجاری ۳- اطلاع رسانی تجاری ۴- توسعه‌ منابع انسانی ۵- مدیریت عرضه و تقاضای بین‌المللی ۶- ارزیابی نیازها و طراحی برنامه برای بهبودی بخشیدن به تجارت.

منبع: شاتا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: