سخنگوی انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی: طرح کارت اعتباری خرید کالای با دوام ایرانی ایرادات بسیار دارد

با گذشت چندین ماه از اجرای طرح کارت اعتباری خرید کالا هر روز مشکلات این طرح افزایش یافته و مردم رغبتی به خرید ندارند این در حالی است که سازمان مدیریت هم برای رفع مشکلات و فراگیر کردن این طرح تعلل کرده و اقدام مؤثری را انجام نمی‌دهد.

به گزارش عیارآنلاین، خسرو تاج قائم‌مقام وزیر صنعت هفته گذشته اعلام کرد که بخشنامه خرید کالاهای بادوام ایرانی در حال اصلاح است و در تلاشیم سقف محدودیت‌های حقوقی افراد و وزارتخانه‌ها و سازمانهای طرف قرارداد را افزایش دهیم تا حجم بیشتری از این کارت خرید را در کشور میان افراد توزیع کنیم.

در حال حاضر با گذشت یک هفته از بیان این صحبت‌ها فروشندگان کالاهای با دوام ایرانی معتقدند عملاً این کارت جذابیتی برای مردم نداشته و کسی خریدار اجناس آن هم در قالب این طرح نیست. به اعتقاد آنان دولت باید به همراه افزایش مشمولین دریافت این کارت سایر مشکلات آن را هم برطرف کنند.

غزنوی سخنگوی انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی در همین ارتباط به تسنیم می‌گوید: براساس جلسات تولیدکنندگان و مسولین سازمان مدیریت و برنامه ریزی قرار بود مشمولین دریافت کارت های اعتباری افزایش پیدا کنند اما هنوز مسؤلین به اجماع نظر نرسیده و تعلل می‌کنند.

 وی با بیان اینکه طرح کارت اعتباری خرید کالای با دوام ایرانی ایرادات بسیار داشته و اگر برطرف نشود به هیچ عنوان مؤثر نخواهد شد، افزود: امروز اصلا مردم رغبتی به خرید کالا در قالب این طرح ندارند.

سخنگوی انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی تصریح کرد: وزیر صنعت اخیراً نامه ای به رئیس سازمان مدیریت ارسال کرده و در آن مجدداً خواسته که این کارت اعتباری مشمول تمام کارکنان شود اما گویا سختگیری سازمان مدیریت بیشتر از سیستم بانکی شده است.

غزنویی با اعلام اینکه باید سقف این کارت‌ها به ۱۰ میلیون تغییر کرده و نرخ سود آنها هزمان با کاهش نرخ سود تسهیلات بانکی کاهش پیدا کند، گفت: قرار بود با اجرای این کارت بخشی از مشکلات تولیدکنندگان برطرف شود اما متأسفانه امروز تولیدکننده سر درگم بوده و دولت هم هیچ راهکاری را برای رفع مشکلات آنها اتخاذ نمی‌کند.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: