معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور:

۳۰۰هزار شغل پایدار برای روستاییان ایجاد می شود

معاون توسعه روستایی از ایجاد ۳۰۰ هزار شغل پایدار برای روستاییان در برنامه اقتصاد مقاومتی خبرداد.

به گزارش عیارآنلاین،  سید ابوالفضل رضوی در حاشیه نشست معاونان عمرانی استانداری های کشور با اشاره به اینکه هدف از اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی جلوگیری از تخلیه روستاهای کشور است ، افزود: بیش از ۳ هزار میلیارد تومان اعتبار برای اجرای طرح های برنامه اقتصاد مقاومتی در روستاهای کشور اختصاص یافته است.

وی گفت : از محل منابع صندوق توسعه ملی ۳۵۰۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور ۲۵۰ میلیارد تومان برای اجرای طرح های توسعه روستا و اشتغال اختصاص یافته است.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور در نهاد ریاست جمهوری افزود: به هیچ وجه نگران تامین اعتبارات مورد نیاز برای اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی در روستاها نیستیم و بودجه ها فقط در روستاها هزینه خواهد شد.
رضوی گفت: اعتبارات بصورت تسهیلات برای اجرای طرح های اشتغال پایدار به روستاییانی که شرکت های تولیدی سهامی خاص، تعاونی یا صنعتی ایجاد می کنند ، پرداخت می شود.
وی افزود: برای هر استان ۲۰ میلیارد تومان وام با کارمزد تسهیلات ۵ درصد اختصاص یافته است که اگر تعداد طرح ها و ارزش آنها از این رقم بیشتر شود امکان افزایش اعتبار تا ۶۰ میلیارد تومان نیز فراهم است.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور در نهاد ریاست جمهوری گفت: بازپرداخت تسهیلات از ۶ ماه تا ۲ سال است و به زمان سوددهی طرح ها بستگی دارد بنابراین تا آن زمان هیچ قسطی از روستاییان دریافت نمی شود حتی اگر زمان سوددهی و تولید طرح های بزرگ و مهم از سال سوم آغاز شود زمان بازپرداخت وامها از سال سوم خواهد بود.
رضوی افزود : از روستاییان برای دریافت وامها هیچگونه وثیقه و سند ملکی و مسکونی دریافت نمی شود و بازپرداخت وامها نیز از طریق کارت یارانه سهامداران انجام خواهد شد.
وی گفت : تاکنون حدود ۱۷۰ طرح تولیدی و صنعتی روستاییان برای پرداخت تسهیلات تصویب شده و طرح ۳۲۲ شرکت روستایی دیگر نیز در دست بررسی است.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور در نهاد ریاست جمهوری همچنین از اجرای طرح های اشتغال زا در بیش از ۲۰۰ روستای مرزی خبرداد.

منبع: صدا و سیما

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: