ثبات قیمت میوه در فصل تابستان ادامه دار شد

رییس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی از ثبات قیمت انواع میوه و سبزی و صیفی در بازار خبر داد و گفت: انواع میوه، سبزی و صیفی مورد نیاز فصل تابستان تامین است و کمبودی در عرضه نداریم .

قیمت میوه_سبزیجات_محصولات کشاورزیبه گزارش عیارآنلاین، حسین مهاجران درباره وضعیت بازار میوه و سبزی گفت: امروز در میدان میوه و تره بار نرخ هر کیلوگرم گیلاس تکدانه درجه یک لواسان ۸۰ هزارریال، گیلاس معمولی حدود ۳۰ هزار ریال، آلبالو داخلی بین ۳۵ تا ۴۵ هزار ریال و آلبالوی خارجی ۶۰ هزارریال ، سیب گلاب، زردآلو، هلو زعفرانی، شلیل و انگور سفید بین ۲۵ تا ۶۰ هزار ریال عرضه می شود.
وی با بیان این که فصل انگور یاقوتی رو به اتمام است، اظهارداشت: در حال حاضر قیمت هرکیلوگرم انگور یاقوتی ۴۰ تا ۶۰ هزار ریال، گلابی شاه میوه بین ۸۰ تا ۱۰۰ هزارریال، لیموترش میناب بین ۴۰ تا ۸۰ هزار ریال، موز بین ۵۰ تا ۵۲ هزارریال عرضه می شود.
وی قیمت هر کیلوگرم هندوانه را بین ۴ تا ۸ هزار ریال، خربزه را بین ۱۰ تا ۲۵ هزار ریال، طالبی را بین ۸ تا ۱۵ هزار ریال، خیار را بین ۱۰ تا ۲۵ هزار ریال و گوجه فرنگی را بین ۴ تا ۱۲ هزار ریال اعلام کرد.
رییس اتحادیه میوه و سبزی گفت، هر کیلوگرم پیاز بین ۸ تا ۱۰ هزار ریال و سیب زمینی بین ۸ تا ۱۲ هزار ریال عرضه می شود.
مهاجران از کاهش قیمت سبزی خبر داد و گفت: هم اکنون قیمت انواع سبزی بین ۸ تا ۱۱ هزارریال و سبزی خوردن بین ۱۰ تا ۱۳ هزار ریال است، درحالی که قیمت هر کیلوگرم سبزی در ماه مبارک رمضان بین ۱۵ تا ۲۰ هزار ریال بود.
بر اساس این گزارش، هم اکنون سالیانه بیش از ۱۱۰ میلیون تن انواع محصولات کشاورزی در کشور تولید می شود که بیش از ۱۶ میلیون تن آن به محصولات باغی اختصاص دارد.
وزارت جهادکشاورزی دولت یازدهم تاکنون مجوزی برای واردات میوه به جزء موز، آناناس و انبه صادر نکرده است.

منبع: ایرنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: