۲۸ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۹

لزوم ارتباط دانشگاه و سازمان نهضت برای توسعه سوادآموزی

باقر‌زاده، رییس سازمان نهضت سوادآموزی: دانشگاه به طور مستقیم در همکاری‌ با نهضت شرکت نمی‌کند اما با توجه به تفاهم‌نامه‌ای که با جهاد دانشگاهی منعقد شده به طور غیر مستقیم توسعه همکاری‌ها امکان‌پذیر می‌شود./ بخشی از مسئولیت اجتماعی افراد اتصال بین دانشگاه و توسعه سوادآموزی است که برای این مسئله بایستی بسترسازی‌‌های لازم صورت گیرد./ دانشجویان می‌توانند در قالب اردوهای جهادی برای توسعه سوادآموزی فعالیت کنند./ مشکل اصلی سوادآموزی فقر تئوری‌پردازی است.

به گزارش عیارآنلاین، علی باقر‌زاده رییس نهضت سوادآموزی در خصوص افزایش تعاملات بین سازمان نهضت سوادآموزی و دانشگاه‌ها گفت: دانشگاه به طور مستقیم در همکاری‌ با نهضت شرکت نمی‌کند اما با توجه به تفاهم‌نامه‌ای که با جهاد دانشگاهی منعقد شده به طور غیر مستقیم توسعه همکاری‌ها امکان‌پذیر می‌شود.

وی با بیان اینکه از پتانسیل استادان دانشگاه به طور غیر مستقیم برای بهبود عملکرد سوادآموزی استفاده می‌شود، عنوان کرد: با به کارگیری تکنولوژی‌های جدید برای سوادآموزی از ظرفیت استادان استفاده می‌‌شود.
رییس نهضت سوادآموزی افزود: بخشی از مسئولیت اجتماعی افراد اتصال بین دانشگاه و توسعه سوادآموزی است که برای این مسئله بایستی بسترسازی‌‌های لازم صورت گیرد.
باقرزاده با اشاره به اینکه بایستی در آموزش بزرگسالان دانشگاه اهتمام جدی داشته باشد، اظهار کرد: دانشجویان می‌توانند در قالب اردوهای جهادی برای توسعه سوادآموزی فعالیت کنند.
وی مشکل اصلی سوادآموزی را فقر تئوری‌پردازی نام برد و گفت: بایستی با یک دیدگاه علمی جدید این مسئله برطرف شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

تلگر

چهره‌

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: