بررسی وضعیت معیشت و رفاه معلمان در کمیته معیشت فرهنگیان

احمدی لاشکی، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس: مدیران صندوق ذخیره فرهنگیان حقوق های نجومی می گیرندو این موضوع نباید دید و ذهن مردم جامعه را منفی کند./ طبیعی است که هر کس بخواهد بیشتر از حقوق خود بگیرد ما باید حامی حقوق مردم بوده و او را مجازات کنیم./ امسال ۵ کمیته داریم که در این کارگروهها موضوع بودجه آموزش و پرورش دنبال می شود و این مربوط به مسایل مالی و بخشی از معیشت فرهنگیان میشود.

به گزارش عیارآنلاین، قاسم احمدی لاشکی در پاسخ به این سوال که موضوع تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان به چه نتیجه ای رسیده است؟

اظهار کرد: این مورد به صورت جدی در کمیسیون آموزش مطرح نشده و تنها در یک جلسه با حضور وزیر آموزش و پرورش و مدیرعامل صندوق ذخیره گریز کوتاهی به این موضوع زده شد.

وی ادامه داد: در جلسه مشترک با وزیر آموزش و پرورش پس از طرح موضوع تا این لحظه اتفاقی در کمیسیون نیافته است و هیئت رئیسه نیز نامه این موضوع را به کمیسیون ارجاع نداده است. منتظریم که برای اعلام وصول این موضوع و بررسی آن اقداماتی انجام دهیم و امیدواریم هرچه زودتر موضوع آن در کمیسیون مطرح شود.
حقوق های نجومی مدیران صندوق ذخیره فرهنگیان
نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مدیران صندوق ذخیره فرهنگیان حقوق های نجومی می گیرند، اظهار کرد: این موضوع نباید دید و ذهن مردم جامعه را منفی کند.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی افزود: طبیعی است که هر کس بخواهد بیشتر از حقوق خود بگیرد ما باید به عنوان یک نماینده مجلس حامی حقوق مردم بوده و او را مجازات کنیم.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: باید با این افراد که تخلف می کنند برخورد جدی شده و با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری  افراد متخلف از کار برکنار شده و  حقوق اضافه  آن ها برگردانده شود و همچنین این افراد مطابق قانون جریمه شوند.

سرانجام کارگروه معیشت فرهنگیان
نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی در خصوص وضعیت کارگروه معیشت فرهنگیان،گفت: امسال ۵ کمیته داریم که هر فرد در هر کمیته فعالیتی را برعهده دارد.که در این کارگروهها موضوع بودجه آموزش و پرورش  دنبال می شود که به نوعی  یک کمیته اقتصادی برای آموزش و پرورش است.
این کمیته در حال حاضر مسایل مالی و بخشی از معیشت فرهنگیان را دنبال می کند.

منبع: پانا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: