حریرچی:

جلسه با وزیر بهداشت مشروط بر ادبیات مناسب سازمان نظام پرستاری است

حریرچی، سخنگو وزارت بهداشت: وزارت بهداشت در دوره‌های مختلف با همه انجمن‌های صنفی پزشکی رشته‌های مختلف پیراپزشکی جلسات متعددی را داشته است اما باید توجه کنیم که گفت‌وگو و مفاهمه در محیطی با ادبیات مناسب صورت می‌گیرد. متاسفانه سازمان نظام پرستاری قسمت قابل توجهی از تصمیمات را گرفته و می‌خواهند این تصمیمات را در جلسه‌ای به وزارت بهداشت تحمیل کنند که البته می‌توانند موضع‌گیری سفت و سخت خود را با ادبیات مناسب‌تری بیان کنند

ایرج حریرچیبه گزارش عیارآنلاین، ایرج حریرچی، سخنگوی وزارت بهداشت در پاسخ به سوالی مبنی‌ بر اینکه چرا علی‌رغم درخواست‌های مکرر سازمان نظام پرستاری و ارسال هفت نامه مکتوب به منظور درخواست ملاقات و جلسه با وزیر بهداشت تاکنون پاسخ مثبتی از سوی این وزارتخانه به آنان داده نشده، گفت: وزارت بهداشت در دوره‌های مختلف با همه انجمن‌های صنفی پزشکی رشته‌های مختلف پیراپزشکی جلسات متعددی را داشته است اما باید توجه کنیم که گفت‌وگو و مفاهمه در محیطی با ادبیات مناسب صورت می‌گیرد. متاسفانه سازمان نظام پرستاری قسمت قابل توجهی از تصمیمات را گرفته و می‌خواهند این تصمیمات را در جلسه‌ای به وزارت بهداشت تحمیل کنند که البته می‌توانند موضع‌گیری سفت و سخت خود را با ادبیات مناسب‌تری بیان کنند بنابراین زمانی که محیط مناسبی را برای گفت‌وگو ایجاد کنند درخواست آنان مورد بررسی قرار می‌گیرد زیرا وزارت بهداشت با هیچ کس مشکلی ندارد.

توسعه و تجهیز اورژانس‌های بیمارستانی

حریرچی با اشاره به وضعیت اورژانس بیمارستان‌های کشور اظهار کرد: متاسفانه وضعیت اورژانس در بیمارستان‌های بزرگ کشور بر اساس ایده‌آل‌های مورد انتظار ما نیست و البته یکی از دلایل این نارضایتی تعداد تخت مناسب در داخل اورژانس است. وظیفه اصلی اورژانس پایدار کردن بیمار و تعیین تکلیف وضعیت بیمار زیر ۶ ساعت است که البته به دلیل تراکم تعداد بیماران و کمبود تخت در بسیاری از مواقع با مشکل مواجه می‌شویم.

وی افزود: در برخی مواقع اورژانس وظیفه خود را به درستی انجام داده اما به دلیل کمبود تخت انتقال بیمار تعیین تکلیف شده به بخش بیش از ۱۰ ساعت به طول انجامیده تا تخت برای بستری خالی شود.

حریرچی یادآور شد: تا پایان سال شاهد اقدامات مهمی در توسعه فیزیکی اورژانس و تجهیزات و امکانات خواهیم بود همچنین در نظر داریم نیروی انسانی اورژانس و پشتیبانی از اورژانس کشور را ارتقاء دهیم.

سخنگوی وزارت بهداشت ادامه داد: در آینده‌ای نزدیک تخت‌های سوختگی افزایش قابل توجهی خواهد داشت زیرا سالیان متوالی با کمبود تخت مواجه بودیم اما امروز یکی از بسته‌های طرح تحول سلامت افزایش تخت‌های سوختگی و تخت‌های مراقبت سوختگی و ایجاد قطب‌های مهم با امکانات مناسب است.

منبع: آنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: