عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس :

در نسخه‌های پزشکی از تجویز بی‌رویه دارو جلوگیری شود

پوربافرانی، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس: لازم است در نسخه‌های پزشکی از تجویز بی‌مورد و بی‌رویه دارو جلوگیری شود و نظارتی بر روی این نسخه ها و تجویزها هم داشته باشیم.

به گزارش عیارآنلاین، عباس پوربافرانی در مراسم اعطای جایزه ملی کیفیت غذا، دارو و بهداشت کشور با تاکید بر این که باید در هر فعالیتی کمال گرایی محور فعالیت ها باشد، گفت: در حوزه سلامت کمال و کمال گرایی اهمیت و ارزش بیشتری دارد چراکه حوزه سلامت با جان مردم سروکار دارد.

نماینده مردم نائین درمجلس شورای اسلامی با بیان این که مطلوبیت کالا، قیمت مناسب کالا، زمان دسترسی به کالای موردنظر، سهولت استفاده از کالا، اخلاق مداری و تنوع و بروز بودن کالاها معیارهای کیفیت است، افزود: کیفیت زمینه ساز رضایت مشتری است و می‌تواند زمینه ایجاد رقابت باشد.

وی مدیریت را اصلی ترین بعد کیفیت دانست و گفت: خود کیفیت، مدیریت کیفیت می خواهد.

پوربافرانی با بیان این که هر سازمانی اخلاق مداری خود را با منشور اخلاق نشان می دهد، تاکید کرد: باید راهبردها و خط مشی ها ی هر سازمان براساس انتظارات آینده باشد و لازم است زیرساخت های سازمان ها در جهت ارتقا کیفیت باشد تا منجر به کاهش آسیب شود.

وی افزود: برای ارتقای کیفیت باید تخصص همراه با تعهد وجود داشته باشد.

این نماینده مردم درمجلس دهم  با بیان این که دقت، مهارت، احساس مسئولیت و وسواس فکری می تواند زمینه ساز بروز موفقیت باشد، افزود: هر فرد باید در حوزه تخصصی خود اظهارنظر کند و اجازه نمی دهیم هرکس با هر مدلی در موارد غیرتخصصی اظهارنظر کند و در خصوص خطای پزشکی، اظهار نظر کارشناسی باید به دست اهلش باشد.

پوربافرانی در ادامه با بیان اینکه در حوزه قوانین، قانون کم نداریم بلکه تورم‌ قانون هم داریم، تاکید کرد: باید قوانین دست‌ و پاگیر را حذف کنیم و در راستای کیفیت قدم برداریم.

وی با بیان این که ۱۶ درصد اقتصاد جهان را حوزه غذا تشکیل می دهد، افزود: باید زمینه حضور تولید کنندگان را فراهم کنیم و از تولید حمایت کنیم.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، نسخه مقام معظم رهبری یعنی اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل را بهترین نسخه برای رونق اقتصادی در کشور عنوان کرد.

پوربافرانی نظارت را نوعی ارزیابی بیان کرد و افزود: اگر بتوانیم سیستم های نظارتی را تقویت کنیم می توانیم در عرصه های بین المللی رقابت کنیم و می توانیم بگوییم در مدیریت کیفیت برتریم.

وی با تاکید بر این که نظارت باید به گونه ای باشد که به کاهش تخلفات منجر شود، گفت: باید قوانین متناسب با جرم وجود داشته باشد و قوانین بازدارنده باشد تا شاهد کاهش تخلفات باشیم.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس افزود: لازم است در نسخه‌های پزشکی از تجویز بی‌مورد و بی‌رویه دارو جلوگیری شود و نظارتی بر روی این نسخه ها و تجویزها هم داشته باشیم.

منبع: خانه ملت

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: