کمبود ۹۰ هزار تخت بیمارستانی در کشور/ لزوم سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه سلامت

هاشمی، وزیربهداشت: در حال حاضر حدود ۹۰ هزار تخت بیمارستانی نیاز داریم و امیدوارم که در قالب برنامه ششم توسعه ساز و کارهایی صورت بگیرد که سرمایه گذاری در حوزه سلامت برای بخش خصوصی منطقی باشد. البته این به بدان معنا نیست که مردم مجبور شوند با تعرفه‌های متفاوت خرید خدمت کنند بلکه باید بیمه‌ها کمک کنند و مردم آسیب نبینند.

تخت بیمارستانیبه گزارش عیارآنلاین، دکتر سید حسن هاشمی در حاشیه بازدید از بیمارستان امام رضا (ع) ضمن بیان این مطلب گفت: در حال حاضر حدود ۹۰ هزار تخت بیمارستانی نیاز داریم و امیدوارم که در قالب برنامه ششم توسعه ساز و کارهایی صورت بگیرد که سرمایه گذاری در حوزه سلامت برای بخش خصوصی منطقی باشد.

وزیر بهداشت افزود: البته این به بدان معنا نیست که مردم مجبور شوند با تعرفه‌های متفاوت خرید خدمت کنند بلکه باید بیمه‌ها کمک کنند و مردم آسیب نبینند.

وزیر بهداشت در ادامه گفت: توسعه ۲۵۰ اورژانس بیمارستانی استان کرمانشاه از جمله اقدامات ارزشمندی است که انجام شده و حدود یک سوم از دیگر برنامه‌های مربوط به این استان باقی مانده و مطمئن هستم تا قبل از پایان این دولت تمام پروژه‌ها به اتمام خواهد رسید.

هاشمی در خصوص اورژانس‌ها نیز گفت: اورژانس‌های کشور در حال نوسازی است و در استان کرمانشاه نیز این اقدام صورت گرفته است و مطمئن هستم که در همه بخش‌های بیمارستانی، اورژانس‌ها در حال توسعه هستند.

وی در ادامه افزود: بالغ بر ۲۵۰ پروژه برای اورژانس‌های بیمارستانی داریم و این غیر از پروژه‌هایی است که در اورژانس‌های غیر بیمارستانی اعم از جاده‌ای و هوایی در دست اجراست.

وزیر بهداشت گفت: اگر طبق برنامه پیش برویم تا پایان امسال همه اورژانس‌های بیمارستانی کشور توسعه پیدا خواهند کرد.

منبع: آنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: