سخنان سخنگوی وزارت بهداشت اصلاح شد

مطالبات وزارت بهداشت از سازمان تامین اجتماعی ۳۳۶۵ میلیارد تومان است/ اختلاف ۲ هزار میلیارد تومانی در آمار سخنگو

سخنگوی وزارت بهداشت روز گذشته گفته بود که سازمان تامین اجتماعی ۵۳۶۵ میلیارد تومان به وزارت بهداشت بدهکار است که روابط عمومی وزارت بهداشت با اصلاح این خبر رقم دقیق را ۳۳۶۵ میلیارد تومان اعلام کرد.

به گزارش عیارآنلاین،  ارقام اعلام شده در تیتر و لیدخبر «بدهی ۵۳۶۵ میلیارد تومانی سازمان تامین اجتماعی به وزارت بهداشت» به تاریخ شنبه ٢۶ تیر ١٣٩۵ به نقل از سخنگوی وزارت بهداشت، نادرست بوده و به شرح زیر اصلاح می شود:

بدهی ۳۳۶۵ میلیارد تومانی سازمان تامین اجتماعی به وزارت بهداشت / ضرورت اقدام عاجل بیمه ها برای پرداخت بدهی‌ها

بنابر این گزارش ؛ ایرج حریرچی روز گذشته با اشاره به اظهارات اخیر مسئولان سازمان تامین اجتماعی مبنی بر اینکه سازمان تامین اجتماعی هیچ گونه بدهی به بیمارستان های دولتی ندارند، گفت: بعید می دانم دوستان، چنین مطلبی را گفته باشند.

وی درباره میزان بدهی سازمان تامین اجتماعی به بیمارستان های دولتی اظهار کرد: ارزش ریالی خدمات ارائه شده برای بیماران تحت پوشش این سازمان توسط واحدهای تابعه وزارت بهداشت در سال ۹۴ بالغ بر پنج هزار و ۶۹۳ میلیارد تومان است.

معاون کل وزارت بهداشت اضافه کرد: اسناد ارسالی مربوط به سال ۹۵ برای سازمان تامین اجتماعی معادل ۶۳۶ میلیارد تومان است و اسناد حدود هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان خدمت ارائه شده هم هنوز ارسال نشده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وی گفت: برای خدمات سال ۹۵ نیز فقط ۴۱۱ میلیارد تومان دریافت شده است و میزان بدهی مربوط به سال ۹۵ سازمان تامین اجتماعی به مراکز دولتی معادل هزار و ۵۲۵ میلیارد تومان است.

سخنگوی وزارت بهداشت اضافه کرد: پرداخت بدهی های مراکز درمانی به شرکت های پخش دارو و تجهیزات پزشکی و نیز به کارکنان و پزشکان به دلیل عدم دریافت مطالباتشان با مشکل رو به رو شده است.

این مقام مسئول در وزارت بهداشت تاکید کرد: ضروری است، سازمان های بیمه گر برای پرداخت بدهی های خود اقدام عاجل کنند تا بتوانیم مطالبات این گروه ها و افراد را پرداخت کنیم.

منبع: فارس

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: