۲۳ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۸

اختصاص ۸۲ درصد ظرفیت آموزش عالی به سوابق تحصیلی

قائم مقام وزیر علوم گفت: ۸۲ درصد کل ظرفیت آموزش عالی در حال حاضر از طریق سوابق تحصیلی پذیرش می‌شوند.

به گزارش عیارآنلاین، تسلیمی، قائم مقام وزیر علوم در حاشیه بازدید از حوزه امتحانی دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی و در جمع خبرنگاران گفت: دانشگاه ها با توجه به قابلیت هایی که دارند آینده پررونقی را می توانند برای کشور ترسیم کنند، برنامه کشور این است که همه افراد جامعه و خانواده ها در شکل دهی یک آینده پررونق سهیم باشند.

وی افزود: در طول سال های گذشته و از جمله امسال افزایش داوطلبان کم شده و ظرفیت ها بالا رفته و خوشبختانه به تعادل در این زمینه رسیده ایم و رفته رفته سامانه آزمون معنی انتخاب اولویت را به خود می گیرد تا داوطلبان بتوانند با شرکت در آزمون برای اولویت ها رقابت کنند.

 قائم مقام وزیر علوم در ادامه بیان داشت: ۸۲ درصد کل ظرفیت های آموزش عالی در حال حاضر از طریق سوابق تحصیلی است و داوطلبان به طور طبیعی برای انتخاب رشته به سمت دانشگاه های سراسری سوق پیدا می کنند.

تسلیمی در پایان خاطرنشان کرد: این به این معنی است که داوطلبان به سمت دانشگاه های غیرانتفاعی کمتر می روند و این دانشگاه ها باید یک سری فعالیت های لازم را انجام دهند تا از ظرفیت آنها استفاده شود و دانشجویان به این سمت این دانشگاه ها ترغیب شوند.

منبع: خبرگزاری‌دانشجو

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: