آیین نامه راه‌اندازی شرکت های دانش‌بنیان به دانشگاه‌ها ابلاغ شد

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم از ابلاغ آیین‌نامه تاسیس و راه اندازی شرکت های دانش بنیان به دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی خبر داد.

به گزارش عیارآنلاین، وحید احمدی معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم گفت: آیین‌نامه تاسیس و راه‌اندازی شرکت های دانش بنیان هفته گذشته به دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی ابلاغ شده است.

وی توسعه دانش را تحقق علم، خلاقیت و نوآوری در جامعه دانست و افزود: عمده اینها از طریق  مراکز علمی و دانشگاهی انجام می‌شود و اگر قرار به توسعه است باید مبتنی بر علم و فناوری باشد. درواقع افزایش ارتباطات بین المللی و حضور در مجامع بین المللی علمی از سال گذشته زمینه ساز تقویت جایگاه علمی ایران در دنیا و رشد علوم صنعت و اقتصاد شده است.
معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم بیان کرد: در حال حاضر دانشگاه فقط مسئولیت آموزش دانش را ندارد بلکه محوریت پژوهش، خلاقیت و کار آفرینی در نظام اقتصادی و زندگی روزمره مردم را نیز برعهده دارند، که این وظیفه خطیر به عهده وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است.
احمدی اظهار داشت: بهره‌مندی دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی از یک درصد بودجه هزینه‌ای جاری دانشگاه‌ها به صورت یک قانون دائمی درآمده و لازم است همکاری لازم  برای تحقق این امر انجام شود.
بهزاد سلطانی درباره ابلاغ بخشنامه راه اندازی شرکتهای دانش بنیان از سوی وزارت علوم پیش از این اعلام کرده بود که آیین نامه فوق به ۱۰ سال گذشته بر می گردد ولی به دلایل اقتصادی، عدم وجود قطعی شرکت های دانش بنیان و نبود صندوق نوآوری وشکوفایی … به مرحله اجرایی نرسیده بود اما طی اطلاع رسانی صندوق به دانشگاهها، تاکنون به ۱۰ استان اعلام کرده ایم و شرایط ایجاد شرکت های دانش بنیان در دانشگاههای این استانها بعد از ابلاغ آببن نامه وجود دارد.

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: