ستاری: ۲ هزار و ۵۰۰ شرکت دانش بنیان از مالیات معافند

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و رئیس بنیاد ملی نخبگان کشور گفت: هم اکنون ۲۵۰۰ شرکت دانش بنیان تحت حمایت این نهاد در سطح کشور از معافیت مالیاتی برخوردار هستند.

به گزارش عیارآنلاین، ستاری در حاشیه سمینار سراسری روسای استانی بنیاد نخبگان کشور گفت: قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان با محتوای حمایتی از جمله معافیت مالیاتی، گمرگی و بسیاری از موارد دیگر به سختی و پس از طی مراحل متعدد به مرحله اجرا درآمده است.

وی اظهار کرد: توجه اصلی بنیاد ملی نخبگان کشور اهمیت دادن به نیروی انسان تحصیل کرده و کاربلد است و با برگزاری چنین سمینارهایی می خواهیم به مسئولان استانی خاطر نشان کنیم که سرمایه های اصلی هر منطقه علاوه بر موضوع سخت افزاری، همان منابع انسانی و نیروی های متخصص و کارآمد است.

ستاری بیان کرد: تمام تلاش دست اندرکاران بنیاد ملی نخبگان کشور ایجاد فضایی سالم و پربار جهت حمایت معنوی از افراد نخبه و تحصیل کرده است تا بتوانیم بحث کارآفرینی و ایده پردازی را در سطح جامعه رشد و گسترش دهیم.

وی ادامه داد: هدف اصلی ما جمع آوری تمامی ظرفیت ها و امکانات سخت افزاری و تحت اختیار قرار دادن آنها به دست افراد توانمند در جهت ایجاد اشتغال پایدار در جامعه است چرا که امروزه بر اساس نگرش های جدید، این دانش است که عامل پیشرفت صنعت و ارزش افزوده در جهان می شود.

ستاری گفت: برگزاری بیست و چهارمین سمینار سراسری روسای استانی بنیاد نخبگان کشور به میزبانی ارومیه فرصت مناسبی است تا بتوانیم با هم اندیشی و تبادل افکار، گامی موثر در راستای شناسایی و استفاده از نخبه ها و افراد متخصص برداریم.

وی از همکاری استانداری آذربایجان غربی و رئیس بنیاد نخبگان استان در برگزاری این سمینار تقدیر و تشکر کرد.

سمینار سراسری روسای استانی بنیاد نخبگان کشور طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه ۲۳ و ۲۴ تیر ماه در مهمانسرای جهانگردی ارومیه برگزار می شود و سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و رئیس بنیاد ملی نخبگان کشور امروز پنجشنبه در این سمینار حضور دارد.

حاضران در این سمینار مباحثی در خصوص مسائل اداری و مالی، بودجه سال ۹۵، املاک و اموال بنیاد و مسائل رسانه ای را مورد بررسی قرار می دهند.

ارائه گزارش عملکرد بنیاد نخبگان استان، معرفی فن بازار و دارایی های فکری، بررسی عملکرد جشنواره های اختراعات رویش در سال ۹۴، برنامه های ستاد اجرایی سازی سند، معارفه مدیران جدید و بررسی مقررات شناسایی برگزیدگان هنری و ادبی از دیگر برنامه های مدون در این سمینار است.

مهدی چهل امیرانی به عنوان رئیس و نادر صفرزاده، هادی بهادری، محمد حضرت پور، رحیم حب نقی، عزیز جوانپور، علی محمد نیک بخت، خیرالله حدیدی و حسن حیدری اعضای بنیاد نخبگان استان آذربایجان غربی هستند.

منبع: خبرگزاری‌دانشجو

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: