رئیس سابق دانشگاه علمی کاربردی: توضیحات وزارت علوم براساس مستندات قانونی نیست/ گزارش فساد مالی در دانشگاه جامع را به وزیر ارائه کردم/ لازم باشد رسانه‌ای می‌کنم

رئیس عزل شده دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: از نظر فساد مالی در این دانشگاه توانستم جلوی خیلی از وقایع را بگیرم و گزارشی از این فسادهای مالی نوشته و به وزیر علوم تقدیم کردم؛ اگر نیاز باشد، این گزارش را منتشر خواهم کرد.

به گزارش عیارآنلاین، محمد اخباری، رئیس عزل شده دانشگاه جامع علمی کاربردی در خصوص افشاگری برای فساد مالی در دانشگاه جامع گفت: از نظر فساد مالی در این دانشگاه توانستم جلوی خیلی از وقایع را بگیرم و گزارشی را از این فسادهای مالی نوشته و به وزیر تقدیم کردم؛ اما اگر نیاز باشد، این گزارش را منتشر خواهم کرد تا همه متوجه شوند چه اقداماتی می خواست در این دانشگاه صورت بگیرد و من اجازه ندادم.

وی در ادامه بیان داشت: درباره عزل شدنم تظلم خواهی کردم و به دیوان شکایت کردم که قاضی نیز حکم به توقف سرپرستی امید را داد و اینکه نباید رئیس دانشگاه تعیین شود؛ تا زمانی که به شکایت بنده رسیدگی شود.

اخباری در پاسخ به اینکه وزارت علوم ادعا کرده شما به سن بازنشستگی رسیدید، گفت: من جانباز ۵۰ درصد هستم و در بند ۸۹ ماده ۱۰ قرار می گیرم. اگر بنا بود بازنشسته شوم، اصلا به ریاست دانشگاه جامع انتخاب نمی شدم، چرا که برای جانباز ۵۰ درصد بازنشستگی معنایی ندارد.

وی تاکید کرد: اظهارات معاون حقوقی وزارت علوم مبنی بر عدم اجرای حکمی که دیوان عدالت صادر کرده، برای من جای تعجب دارد؛ چرا که نماینده ارگانی که مدعی قانونمداری است، دم از عدم اجرای قانون می زند.

اخباری تصریح کرد: قرار نیست هر دستوری که وزارت علوم می دهد، انجام شود؛ در حالی که دیوان عدالت اداری کشور رای به سرپرستی من داده است و قاضی براساس قانون حکم می کند و همه باید از آن تبعیت کنند.

منبع: خبرگزاری‌دانشجو

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: