۲۵ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۵

افخمی‌راد: زمینه صادرات خطوط تولیدی ایران به خارج از کشور فراهم است

معاون وزیر صنعت و رییس سازمان توسعه تجارت که به منظور افتتاح نخستین نمایشگاه تخصصی صنایع کوچک و ماشین‌آلات تولیدی ایران در خارج از کشور به کابل سفر کرده است: گفت: با توجه به پیشرفت‌های صنایع ماشین سازی کشور، زمینه صادرات خطوط تولیدی ایران به کشورهای خارجی فراهم است.

به گزارش عیارآنلاین، ولی‌ا… افخمی‌راد ضمن بیان این مطلب گفت: صنایع ماشین‌سازی ایران امروز انقدر پیشرفت و توسعه یافته‌اند که می‌توانند با کسب استانداردهای بین‌المللی در بازارهای خارجی حضور یافته و به رقابت با سایر کشورهای صنعتی بپردازند.
وی همچنین بر عزم سازمان توسعه تجارت ایران در برگزاری نمایشگاه‌‌های خطوط تولیدی ایران در سایر بازارهای بین‌المللی تاکید کرد.
افخمی‌راد با تاکید بر جایگاه ویژه افغانستان در تجارت جمهوری اسلامی ایران، افزود: ایران براساس حسن همجواری آنچه در توان دارد برای توسعه اقتصادی و صنعتی افغانستان انجام می‌دهد و برگزاری نخستین نمایشگاه خطوط تولیدی ایران در شهر کابل مبین این موضوع است.
رییس سازمان توسعه تجارت در پایان ابزار امیدواری کرد: صنعتگران ایرانی حاضر در این نمایشگاه از شرایط حسن استفاده را ببرند و بتوانند با ایجاد دفاتر خود در افغانستان سهم قابل توجهی در ایجاد واحدهای صنعتی در این کشور کسب کنند.
به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت، نخستین نمایشگاه تخصصی صنایع کوچک و ماشین‌آلات تولیدی ایران در شهر کابل امروز با حضور ۳۵ شرکت توانمند ایرانی و ۱۰ شرکت صنعتی افغان در فضایی به مساحت هزار متر مربع در محل تالار اورانوس شهر کابل افتتاح شد.
مشارکت‌کنندگان در این نمایشگاه خطوط تولیدی خود را در زمینه ماشین‌آلات صنایع غذایی (صنعت نان، خطوط تولیدی رب گوجه، شکلات، شیرینی، کیک و کلوچه، قند، بسته‌بندی، صنایع تبدیلی، خطوط تولیدی اسنک و چیپس و خطوط تولیدی لبنیات) ماشین‌آلات صنعتی (ماشین‌آلات صنایع چوب، ماشین‌آلات معدنی و برش سنگ، ماشین‌آلات تزریق پلاستیک‌ و… به نمایش گذاشته‌اند.

منبع: شاتا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: