بنیاد اروپایی مدیریت کیفیت در ایران فعال شد

بنیاد مدیریت کیفیت اروپا ( EFQM) متشکل از محققان و صنعتگران برتر دنیا امروز به شکل رسمی فعالیت خود را در ایران آغاز کرد.

به گزارش عیارآنلاین، مراسم آغاز به کار بنیاد مدیریت کیفیت اروپا در ایران امروز با حضور لئون توسنت رئیس این بنیاد و سعید سهراب پور استاد دانشگاه صنعتی شریف و قائم مقام بنیاد ملی نخبگان به عنوان رئیس نمایندگی بنیاد EFQM در ایران برگزار شد.

جایزه EFQM به عنوان بزرگترین و معتبرترین الگو ارزیابی در حوزه مدیریت کیفیت از سال ١٩٨٨ تا کنون فعالیت داشته است که در ایران به صورت غیر قانونی از سال ٨٣ از مدل ارزیابی EFQM استفاده شده است.

در سال ۱۹۸۸ روسای ۱۴ سازمان پیشرو کسب و کار اروپا طی نشستی مشترک، بنای تشکیل بنیادی در این قاره به منظور ارتقای رقابت پذیری کسب و کارهای اروپایی را امضا کردند، برهمین اساس، بنیاد مدیریت کیفیت اروپا (EFQM) در سال ۱۹۸۹ با اعلام رسمی تعهد ۶۷ سازمان پیشرو اروپا به اهداف این بنیاد آغاز به کار کرد.

بنیاد EFQM با ایجاد تیمی متشکل از محققان و صنعتگران برتر، مدل سرآمدی خود را به عنوان چارچوبی جامع و عملیاتی برای تمامی سازمان ها با هر ابعاد و نوع کسب و کار، توسعه داد.

در طول بیش از ربع قرن گذشته مدل EFQM به منظور انطباق با آخرین تحولات کسب و کار جهانی تعدیل و تکامل یافته است. صدها سازمان از هر دو بخش خصوصی و دولتی در جایزه سرآمدی EFQM شرکت کرده و هزاران سازمان، مدل و ابزارهای توسعه یافته EFQM را برای ارتقای سرآمدی کسب و کار خود در مسیر سرآمدی ادامه داده و ضمن تمرکز بر حوزه اروپا دایره خدمات خود را به سازمان ها در سطح دنیا گسترانده است.

بنیاد EFQM از سال ۲۰۱۶ فعالیت رسمی خود را با عنوان ‘انجمن سرآمدی ایران’ در کشورمان آغاز کرده و قصد دارد تا به سازمان های ایرانی همچون سازمان های سراسر دنیا در مسیر سرآمدی کسب و کار در قالب برنامه های مختلف تجلیل و ارزیابی، آموزش مهارتی و تسهیم تجربیات یاری رساند.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: