نوبخت: بدهی دولت به بانک‌ها از سال ۹۲ تا ۹۴، ۴ برابر شده است

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گفت: بدهی دولت به بانک‌ها در سال ۹۲، ۳۸ هزار میلیارد تومان بود که اکنون این بدهی با افزایش چهار هزار میلیارد تومانی به ۴۲ هزار میلیارد تومان افزایش یافته است.

به گزارش عیارآنلاین، محمدباقر نوبخت در جلسه شورای اداری استان آذربایجان‌شرقی ضمن اشاره به گذشت سه سال از عمر دولت یازدهم و افق یک‌سال آینده دولت‌ اظهار داشت: یک‌سال به پایان دولت تدبیر و امید باقی‌مانده که باید اقدامات تکمیلی انجام شود ضمن اینکه روند ریل‌گذاری پنج سال آینده کشور در برنامه ششم توسعه نیز بر‌عهده این دولت قرار دارد و مجلس شورای اسلامی فعالیت‌های تقنینی در این حوزه را مقدمه‌سازی می‌کند.
وی افزود: با همه فراز و فرود‌ها در سه سال گذشته، همه مساعی ما برای رفع تحریم‌ها و عبور از شرایط سخت، موثر شد و در ‌‌نهایت زمینه برای فعالیت داخلی و حضور هیات‌های خارجی آماده شده که نشان‌دهنده اراده بین‌المللی برای حضور موثر در ایران است.
معاون رییس‌جمهور با اشاره به راهکارهای دولت برای تقویت چرخ‌های اقتصادی کشور‌ گفت: نخستین راه استفاده از منابع بودجه عمومی، فعال‌سازی دوباره پروژه‌های نیمه‌تمام است که این مساله را در آذربایجان شرقی قصد داریم تا پایان دوره ریاست‌جمهوری در قالب بودجه ۹۴ انجام دهیم.
بر اساس این گزارش، وی با اشاره به عدم تخصیص کامل بودجه سفر ریاست جمهوری در سال گذشته افزود: اعتبارات لازم باید به ۲۳ پروژه آذربایجان‌شرقی پرداخت می‌شد که در نیمه دوم سال ۹۴ به دلیل محدودیت منابع ناشی از کاهش قیمت نفت انجام نشد.

منبع: بنکر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: