برنج نوبرانه با قیمت ۸۵۰۰ تومان به بازار آمد/ واردات برنج از چهار روز دیگر ممنوع می‌شود

برداشت برنج به صورت نمادین از فومن آغاز شد و به‌نظر می‌رسد با شروع برداشت برنج از ۱۵ مرداد و تنزل قیمت‌ها، نرخ برنج نوبرانه به کمتر از هشت‌هزار و ۵۰۰ تومان برسد.

به گزارش عیارآنلاین، نایب‌رئیس انجمن حمایت از برنج گیلان گفت: برداشت برنج از غرب استان گیلان مناطق فومن رضوانشهر از نیمه مردادماه آغاز می‌شود و سپس تالش و رودسر و املش با برگزاری آیین رسمی به استقبال برداشت خواهند رفت.

غلامعلی قربانی افزود: اقلیم مساعد و بارش منظم بهاره حجم تولید محصول را افزایش داده و انتظار می‌رود برداشت برنج با ۱۰ تا ۱۲ درصد افزایش نسبت به سال‌های اخیر به بیش از دو میلیون و ۳۰۰ هزار تن برسد.

واردات برنج ممنوع شد

وی خاطرنشان کرد: به تناسب شروع برداشت نمادین برنج در فومن، گیلان و مناطقی در مازندران، واردات برنج از ابتدای مردادماه ممنوع است.

قربانی ادامه داد: با پیگیری وزارت جهاد کشاورزی ثبت واردات به‌صورتی بوده که در ماه‌های اخیر با شروع فصل برداشت در ثبت سفارش نیز برای واردات برنج نخواهیم داشت.

وی تصریح کرد: شنیده‌ها حاکی است واردات برنج بین ۳۵۰ تا ۴۰۰ هزار تن بوده و وزیر جهاد کشاورزی با واردات این حجم موافقت کرده است که حجم ایده‌آل و منطقی برای واردات برنج و تأمین نیاز استراتژیک کشور خواهد بود.

برنج نوبرانه ۸۵۰۰ تومان

نایب‌رئیس انجمن برنج یادآور شد: پیش‌بینی‌ها حاکی است قیمت برنج تازه هاشمی بین هشت‌هزار و ۵۰۰ تا هشت‌هزار و ۷۰۰ تومان باقی بماند.

قربانی در پایان تأکید کرد: هرچند قیمت بلافاصله پس از شروع برداشت به شکل سنتی تنزل پیدا می‌کند، اما انتظار می‌رود دامنه تنزل‌ها نتواند قیمت برنج را از هشت‌هزار و ۵۰۰ تومان به پایین بکشد.

منبع: ایانا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: