تاسیس داروخانه طبیعی به داروسازان ضرر نمی رساند 

دیناروند، رئیس سازمان غذا و دارو: در نحوه اجرای داروخانه های طبیعی به شیوه ای عمل خواهد شد که داروسازان ضرری نبینند.

رسول دیناروندبه گزارش عیارآنلاین، دکتر رسول دیناروند روز شنبه در اختتامیه ششمین دوره جایزه ملی کیفیت غذا، دارو و بهداشت ایران و مراسم گرامیداشت یاد استاد فقید دکتر عباس شفیعی افزود: جایزه ملی کیفیت در حوزه سلامت به کسانی اعطا می شود که در زمینه روش های مدیریت کیفیت محصولات یا خدمات سلامت محور خود تلاش کرده اند.
وی خاطرنشان کرد: امسال همچنین برای اولین بار یک شرکت داروسازی، جایزه چهارستاره کیفیت را گرفت ؛ بالاترین رتبه جایزه ای که می توانیم بگیریم پنج ستاره است .
رئیس سازمان غذا و دارو یادآور شد: ارزیابی جایزه ملی کیفیت در حوزه سلامت شبیه مدل معتبر بین المللی است.
دیناروند در خصوص تعداد کم شرکت کنندگان در این دوره از جایزه نیز گفت: ارتقای کیفیت محصولات و خدمات، کار سختی است و بسیاری از شرکت ها نمی توانند به مدل های معتبر بین المللی ورود پیدا کنند. ما استاندارد کارمان را پایین نمی آوریم ؛ شرکت در این دوره از جایزه اختیاری است.

**یک دارو با چند قیمت نداریم
رئیس سازمان غذا و دارو در پاسخ به سئوال خبرنگاری در خصوص اختلاف قیمت داروها در داروخانه ها نیز گفت: قیمت داروها در داروخانه ها به هیچوجه تفاوتی با هم ندارد ؛ اگر اختلاف قیمتی در یک داروی یکسان بین داروخانه ها وجود داشته باشد حتما داروخانه تخلف کرده است اما با اطمینان می گویم قیمت یک دارو در همه داروخانه های ایران یکسان است.
دیناروند افزود: ممکن است از یک دارو چند برند داشته باشیم ؛ در یک داروخانه برند ارزان تر و در یک داروخانه برند گران تر آن وجود داشته باشد اما یک داروی چندقیمتی نداریم.

**تاسیس داروخانه طبیعی به داروسازان ضرر نمی رساند
رئیس سازمان غذا و دارو نیز در واکنش به اعتراض چند تن معدود از داروسازان حاضر در جلسه که کاغذهایی با عنوان «ضریب k، داروخانه گیاهی و کثرت دانشجو» در دست داشتند نیز گفت: این اعتراضات اگر نیاز به اصلاح دارد ، ارتباط وزارت بهداشت با واحدهای صنفی خوب است و می توان آنها را مطرح کرد اما نکته اصلی این است که می توان تهدیدها را به فرصت تبدیل کرد.
دیناروند افزود: در نحوه اجرای داروخانه های طبیعی نیز به شیوه ای عمل خواهد شد که داروسازان ضرری نبینند.
ششمین دوره جایزه ملی کیفیت غذا، دارو و بهداشت ایران و مراسم گرامیداشت یاد استاد فقید دکتر عباس شفیعی در دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد و طی آن از خانواده استاد شفیعی معمار داروسازی نوین ایران با اهدای لوح از سوی وزیر بهداشت تقدیر و تجلیل شد.
همچنین در ششمین دوره جایزه ملی کیفیت غذا، دارو و بهداشت ایران از ۳۱ شرکت فعال در حوزه محصولات دارویی و بهداشتی و داروخانه تجلیل و گواهینامه های اشتهار به کیفیت و اهتمام به کیفیت به آنها اعطا شد.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: