تکذیب حذف یارانه داروهای تالاسمی/ رفع کمبود داروی بیماران پیوندی

دیناروند، رئیس سازمان غذا و دارو: در خصوص گلایه‌های بیماران تالاسمی از حذف یارانه داروهای خارجی‌شان، چنین چیزی را تایید نمی‌کنم و یارانه این بیماران طبق روال گذشته ادامه خواهد داشت. این کمبود مربوط به یک قلم داروی بیماران پیوندی است که البته نوع تولید داخل آن وجود دارد، این مشکل در حال رفع است و تا چند روز آینده نوع خارجی این دارو در داروخانه‌ها توزیع می‌شود.

به گزارش عیارآنلاین، رسول دیناروند رئیس سازمان غذاو دارو؛ در خصوص گلایه‌های بیماران تالاسمی از حذف یارانه داروهای خارجی‌شان گفت: چنین چیزی را تایید نمی‌کنم و یارانه این بیماران طبق روال گذشته ادامه خواهد داشت.

دیناروند با بیان اینکه در تفاهم نامه‌ای که بین سازمان غذا و دارو و سازمان‌های بیمه‌گر منعقد شده اشکالی وجود دارد، تصریح کرد :در واقع تغییر قیمت برخی از داروها یا هنوز در بازار اتفاق نیفتاده و یا اینکه بیمه‌ها هنوز قیمت‌های جدید را اعمال نکرده‌‍‌اند.
وی ادامه داد: همکاران ما امروز جلسه‌ای خواهند داشت تا این اختلافات حل شود.
رئیس سازمان غذاو دارو در خصوص کمبود‌ داروهای پیوندی نیز عنوان کرد: این کمبود مربوط به یک قلم داروی بیماران پیوندی است که البته نوع تولید داخل آن وجود دارد، این مشکل در حال رفع است و تا چند روز آینده نوع خارجی این دارو در داروخانه‌ها توزیع می‌شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: