۲۲ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۲
دبیر اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک:

دستگاه های دولتی ممنوعیت واردات محصولات نساجی را دور می زنند

دبیر اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک با اعلام اینکه دستگاه های دولتی با دور زدن قانون ممنوعیت ورود محصولات نساجی را رعایت نمی کنند، گفت: وزارت صنعت برای حمایت از تولید به ویژه بخش نساجی نباید این تصمیم ها را بگیرد.

به گزارش عیارآنلاین، محمد یکتا در خصوص پیشنهاد وزارت صنعت در خصوص ممنوعیت ورود ۱۳ قلم محصول نساجی به کشور، اظهار داشت: اوایل تیرماه مدیرکل نساجی کشور نخست با ارسال یک نامه این ۱۳ قلم را به اتحادیه اعلام و قرار شد ما نظر خود را اعلام کنیم.

وی با بیان اینکه پس از دریافت این نامه ما انتقاداتی را به این پیشنهاد مطرح کردیم، افزود: وزارت صنعت بعداً در قالب اصلاحیه‌ای اعلام کرد که این ممنوعیت شامل دستگاه‌های دولتی بوده و شرکت های خصوصی را در بر نمی‌گیرد.

دبیر اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک اضافه کرد: تجربه ثابت کرده اینگونه تصمیم ها اصلاً نتایج مثبتی نخواهد داشت. زیرا دستگاه های دولتی در صورت نیاز اقلام خود را از طریق شرکت های خصوصی وارد می کنند به نحوی که با دور زدن قانون این مصوبه را رعایت نمی‌کنند.

یکتا با اعلام اینکه هنوز این پیشنهاد به مرحله اجرا نرسیده است، گفت: به نظر می‌رسد وزارت صنعت برای حمایت از تولید به ویژه بخش نساجی به جای اینگونه تصمیم‌ها سیاست مناسبی برای کمک به این صنعت به کار گیرد.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: