رئیس اتاق اصناف:

ترکیه تهدیدی برای بازارهای ایران در روسیه نیست

ایران بازاری در روسیه نداشت که با روان‌سازی روابط مسکو و آنکارا آن را از دست بدهد و همچنان به برجسته شدن مشکلات ساختاری و هموار شدن صادرات فرصت برای توسعه صادرات غیرنفتی ایران در روسیه و بازارهای بین‌المللی به قوت خود باقی است.

به گزارش عیارآنلاین، رئیس اتاق اصناف کشور  گفت: متأسفانه ایران در غیاب ترک‌ها در روسیه نتوانست بازاری دست و پا کند که اکنون آن را با روان‌سازی روابط دو کشور از دست بدهد.

علی فاضلی افزود: اتفاق مثبت صورت‌گرفته مشخص شدن عمق مشکلات در حوزه بازرگانی و لزوم توجه و تجهیز فنی و زیرساختی بود.

وی خاطرنشان کرد: نبود شبکه ریلی و تصمیم‌گیری برای ارتقاء آن، نبود سیستم بسته‌بندی و برندسازی از معضلاتی است که اگر به بهانه ورود به بازار روسیه برجسته شد می‌تواند اثر مفید خود را در اقتصاد کشور به‌جا بگذارد.

فاضلی ادامه داد: معضلات سیستم بانکی و لزوم تطبیق آن با سیستم جهانی همچنین ضرورت کاهش نرخ سود بانکی از حوادث مثبتی بود که در جریان تلاش برای جاگیری در بازار روسیه به مدیران تصمیم‌گیر کشور محرز شد.

حذف واسطه‌های غیرمفید، اولویت کشاورزی است

رئیس اتاق اصناف کشور تصریح کرد: بخش کشاورزی برای ورود به بازارهای بین‌المللی نیازمند بازمهندسی چندمنظوره است، به این معنا که حذف واسطه‌های غیرمفید و کاهش قیمت تمام‌شده باید در اولویت قرار گیرد.

وی یادآور شد: واردات غیرمتعارف و قاچاق باید متوقف شود و نمی‌توان با فرافکنی انتظار توسعه سرمایه‌گذاری داشت.

فاضلی در پایان تأکید کرد: نمی‌توان با قاطعیت گفت فرصت ایران برای به‌دست آوردن روسیه به‌طور کلی از دست رفته است، با شناسایی مشکلات اقتصادی و حل آن ورود به بازارهای بین‌المللی از جمله روسیه همواره می‌شود.

منبع: ایانا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: