مدیرعامل اتحادیه شرکت‌های تعاونی چایکاران:

مطالبات چایکاران پرداخت نشده است

تاکنون بیش از هشت‌هزار نفر از چایکاران تسهیلات یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومانی به ازای هر هکتار دریافت کرده‌اند و حجم تسهیلات پرداختی از ۱۱ میلیارد تومان عبور کرده است.

به گزارش عیارآنلاین، مدیرعامل صندوق حمایت از چای گفت: این صندوق بیش از ۴۱ هزار نفر عضو دارد که بخش قابل توجهی از آنها خرده‌مالکانی هستند که اراضی آنها زیر یک هکتار است.

محمدرضا طاهرزاده افزود: با این وجود تسهیلات پرداختی به چایکاران متقاضی تاکنون از ۱۱ میلیارد تومان عبور کرده است.

وی خاطرنشان کرد: سرمایه کل این صندوق ۳۴ میلیارد تومان است و تا زمانی که تقاضا برای تسهیلات وجود داشته باشد، پرداخت وام به چایکاران ادامه دارد.

مطالبات چایکاران پرداخت نشده است

همچنین، مدیرعامل اتحادیه شرکت‌های تعاونی چایکاران اظهار داشت: در چین نخست چای بیش از ۴۵ هزار تن برگ سبز چای برداشت شده که بیش از ۷۰ درصد آن برگ سبز درجه یک بوده است.

علی رمضانی ادامه داد: هر کیلوگرم برگ سبز درجه یک به قیمت دوهزار و ۴۴۵ تومان و درجه دو یک‌هزار و ۳۷۵ تومان قیمت‌گذاری شده است.

وی تصریح کرد: هرچند کارخانه‌داران بخشی از مطالبات چایکاران را پرداخت کرده‌اند، اما هنوز پرداخت مطالبات چایکاران در چین نخست و دوم پرداخت نشده باقی مانده است.

برداشت چین دوم تا ۱۵ مرداد ادامه دارد

مدیرعامل اتحادیه شرکت‌های تعاونی کشاورزی چایکاران غنچه‌های طلایی یادآور شد: چین نخست چای به‌علت برودت دما از ۱۰ اردیبهشت‌ماه آغاز شد و در ۲۵ خردادماه خاتمه یافت.

رمضانی تأکید کرد: چین دوم چای از ابتدای تیرماه آغاز شده و انتظار می‌رود تا ۱۵ مرداد ادامه داشته باشد.

وی در پایان اظهار داشت: پرداخت تسهیلات به‌زراعی و مساعدت آب و هوا باعث افزایش تولید برگ سبز چای شده و انتظار می‌رود حجم تولید چای از ۸۷ هزار تن سال گذشته به حدود ۹۵ هزار تن در سال جاری برسد./

منبع: ایانا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: