۲۲ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۲۵
بانکها فرمول تعیین نرخ سود را دور می زنند

شعبده بازی بانک‌ها علیه مشتریان!

گزارش/ بسیاری از مشتریان بانکی نسبت به سازوکار محاسبه نرخ سود تسهیلات معترض هستند و معتقدند بانک‌ها با فرمول‌های خاص خود عملا با دور زدن مصوبه جدید، کماکان نرخ سود بیشتری از سپرده‌ها نسبت به نرخ تسهیلات دریافت می‌کنند.

به گزارش عیارآنلاین، در پی کاهش نرخ سود سپرده بانک‌ها به ۱۵ درصد، نرخ سود تسهیلات نیز معادل ۱۸ درصد تعیین و دستور العمل آن به بانک‌ها ابلاغ شده است.این در حالی است که براساس مصوبه شورای پول و اعتبار تاریخ اجرای کاهش سود تسهیلات بانکی شانزدهم تیرماه اعلام شده بود، اما با توجه به تلاقی این تاریخ با تعطیلات عید فطر این مصوبه از روز نوزدهم ماه جاری در بانک‌های کشورعملیاتی شده است. درهمین حال، اما بسیاری از مشتریان بانکی نسبت به سازوکار محاسبه نرخ سود تسهیلات معترض هستند و معتقدند بانک‌ها با فرمول‌های خاص خود عملا با دور زدن مصوبه جدید، کماکان نرخ سود بیشتری از سپرده‌ها نسبت به نرخ تسهیلات دریافت می‌کنند.
به نوشته آفتاب یزد، یک کارشناس بانکی می گوید:اینکه فرمول محاسبه نرخ سود در نظام بانکی ایران با سایر کشورها متفاوت است قابل قبول نیست، چرا که فرمول محاسبه نرخ سود در ایران نیز مشابه سایر کشورهاست، اما در این بین در بسیاری از مواقع بانکداران به دلیل مشکل تورم و پاره‌ای از مسائل دیگر سعی می کنند فرمول تعیین نرخ سود را دور بزنند.

منبع: بنکر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: